Crazy Columns, logický rychlák pro Amigu

V nadpisu měl být původně rychlík, ale jsem příliš líný ten překlep upravovat, vyjel jsem dnes na kole a jsem vrcholně znaven :)

Crazy Columns je nová logická hra pro počítače Amiga, která, a to vás překvapí, vychází z klasiky Columns. Tato "spoj tři" variace na Tetris vyšla na myriádě platforem, vyloženě profláklá je verze pro Segu Mega Drive. Amiga se oficiálního portu původní hry nedočkala, nějaké klony by tu ale byly, viz např. Coloris. Nebo právě tato podařená novinka.

Crazy Columns, logický rychlák pro Amigu

Hra ještě není zcela hotová, ale aktuální demo 0.95 je plně hratelné a vysoce zábavné, jak už to logické rychlíky umí. Demo verze je omezená na standardní herní mód s třemi úrovněmi obtížnosti, chybí též highscore tabulka. Plná verze nabídne pět úrovní obtížnosti a další herní módy, jako je např. battle mode s časovým omezením.

Jelikož jsme na Amize, tak sametově plynulá grafika a kvalitní ozvučení jsou samozřejmostí. Pro spuštění Crazy Columns postačí základní Amiga 500 s 512 kB chip RAM.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 330 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »