DOOM 4 Vanilla, demake čtvrtého dílu do enginu dvojky

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

DOOM dosáhl dokonalosti v roce 1994, kdy vyšel druhý díl s podtitulem Hell on Earth. Všechna další pokračování jsou sice poměrně zábavnými hříčkami (až na trojku, k té si cestu prostě nenajdu), nicméně velikosti pravzoru se zdaleka neblíží. A přece, nový obsah je potřeba, protože byť je engine původního Dooma mistrovským dílem, projíždět dokola 100x hrané úrovně v nezměněné podobě hraničí se šílenstvím!

Naštěstí o různé mody, nové epizody a totální konverze není nouze. Aktuálně diskutovanou novinkou je DOOM 4 Vanilla, což je 100% DeHackEd totální konverze inspirovaná restartem série z roku 2016. Jak už název napovídá, DOOM 4 Vanilla nepoužívá žádné z pokročilých možností moderních enginů typu Zdoom, naopak, drží se omezení originálního id Tech 1 enginu. Což ale neznamená, že nemá čím překvapit. Brutálně svižné tempo, mraky (staro)nových nepřátel, předělaný arzenál a několik povedených kejklí, jako jsou cákance krve na podlahách či monstra s širší paletou schopností.

Užít si můžete trojici nových map, nebo se prostě pusťte do Doom 2 úrovní v novém pojetí. Potřebujete jediné - originální doom2.wad.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

 • | Štítky:  

Komentáře k:
"DOOM 4 Vanilla, demake čtvrtého dílu do enginu dvojky"

 • mixal11 napsal:

  Sorry, podla mna dokonalosti dosiahol uplne na zaciatku. Doom1, hlavne prve 2 epizody su super, potom ide dole kvalita, akurat dvojhlavnova brokovnica je super z 2.

  Ta atmosfera a level design z 1tky sa uz nepodarila prekonat.

  • mixal11 napsal:

   + hudba. Hudba je v 1tke podla mna tiez doteraz neprekonana

  • Sledge (admin) napsal:

   První dvě epizody jedničky jsou výborný, ale dvojka má stejně tak nálož skvělých úrovní (uznávám, zároveň jsou tam i kusy, které je bolest hrát) a bez tý dvouhlavňový brokovnice to prostě neni ono :)

 • Doomtrooper napsal:

  Demake je ale super napad :) jsem na to zvedavej, hlavne jak resili mista kde jsou mosty ci bylo nutne se pohybovat dost vertikalne. No tesim se, pracovni vykonnost opet klesne na uroven koaly v lete :)

 • Neny napsal:

  Pařím teď DOOM the way ID DID a podle mě je to ještě lepší než Allien Vendetta… Podle mě je ID DID na úrovni originální hry. Za mě zatím nejepší wad :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle