Držák na CF kartu pro Libretto 50CT

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Kdo by se mořil s rotujícími průsery na obzoru, když může použít CF kartu. No jo, ale máte-li co do činění s takovým atypem, jakým je Toshiba Libretto 50CT, řešíte problém. Jak hergot od útrob útlého přístroje ten CF/IDE adaptér napasovat? S trochou snahy se dají sehnat CF/IDE adaptéry, které mají přibližně velikost 2.5" disku, ale nebylo by jednodušší, kdyby šel použít adaptér obyčejný a běžně dostupný?

Takže jsem sednul k rýsovacímu prknu, nažhavil 3D tiskárnu a po pouhých 20 iteracích a cívce zbytečně vyplácaného filamentu mám výsledek, který s trochou štěstí použije šest lidí na planetě. A mám z toho ohromnou radost! Jsem stvořil! :)

Použití je jednoduché - nejsou potřeba žádné šroubky, stačí usadit adaptér i s kartou, a celou věc vsunout do přístroje. Nejspíš bude třeba s tím trochu zavrtět, aby se piny na adaptéru a IDE konektor patřičně vyrovnali, takže hlavně moc netlačte, není to třeba. Nutnost tlačení znamená, že jsou piny adaptéru mimo konektor a akorát si je ohnete.

Zároveň na adaptéru najdete prostor pro odložení až dvou dalších karet, může se hodit. Nebo si ta můžete před dětmi schovat čokoládu, co já vím :) Model jsem nahrál na printables.com.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Držák na CF kartu pro Libretto 50CT"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle