GOG akce u příležitosti 20. výročí ScummVM

1701.cz - retrogaming merch

Zdá se mi to jako včera, kdy jsem objevil ScummVM, báječný nástroj na spouštění starých adventur, ale wiki (obvykle) nelže, skutečně už je tomu 20 let, kdy vyšla první pre-alpha 0.0.1. Ta podporovala jedinou hru, a to ještě s bugy - Monkey Island 2. Velmi brzo se ovšem přidala plná podpora dalších adventur od LucasArts, jako jsou např. Day of the Tentacle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Sam & Max: Hit the Road či The Dig. A dnes? Aktuální verze 2.2.0 podporuje přibližně tři stovky adventur i ne-adventur od celé řady vývojářských studií!

ScummVM se tak pomalu dostal od "spouštěče lucasovek" do pozice "univerzální spouštěč starých her". Osobně sice preferuji DosBox, mám-li tu možnost, protože mi stále ještě umožní lépe si vyhrát s nastavením grafiky, na druhou stranu ScummVM nabízí nižší nároky na hardware a je tak lepší volbou pro slabší stroje. A není s ním tolik práce :)

GOG akce u příležitosti 20. výročí ScummVM

Služeb ScummVM využívají i na GOG či Steamu, kde engine přibalují k celé řadě klasických titulů. A právě hry distribuované se ScummVM jsou v tuto chvíli ve šťavnaté akci, v rámci které můžete pořídit celých 13 klasik za atraktivní ceny. Nelze než doporučit první dvě Kyrandie (od trojky ruce pryč), Gobliiins Pack či I Have No Mouth And I Must Scream.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

882 Kč měsíčně

Již přispělo 9 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle