Heart of Darkness nyní i pro Amigy

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Povedená plošinovka Heart of Darkness, kterou má na triku Eric Chahi, autor legendy Another World, a která vinou dlouhého a problémového vývoje samu sebe nasměrovala k zapomnění, vyšla roku 1998 ve verzích pro PC a Playstation. Sítí též koluje nevydaná verze pro konzoli SEGA Saturn. Začátkem tohoto roku přeportoval Moder Vintage Gamer hru pro konzoli XBOX 1, vycházeje přitom z open-source enginu HODE (GitHub), což je nový engine určený pro hraní Heart of Darkness na moderních platformách, jako jsou např. Windows, Wii, PSP či Android. Z XBOX portu vycházel Cowcat při portování pro WarpOS, z kteréžto práce dále vyšel Artur Arti Jarosik při portování pro počítače AMIGA.

Heart of Darkness nyní i pro Amigy

To je chaos, co? :) Hlavní je, že nyní je uživatelům Amig dostupná 68k verze Heart of Darkness. Pro spuštění budete samozřejmě potřebovat datové soubory z plné verze hry, a také nadupanou Amigu s 68060 CPU a RTG grafikou. Pod WinUAE by měla stačit sestava nakonfigurovaná s 68020. No a nebo na to rovnou pusťte Vampíra :)

Rozběhání je dle všeho trochu problematické, tak se rovnou přiznám, že o screenshot z Amiga verze jsem se ani nepokoušel. Ilustrační obrázek je z PC verze, která byla přiložena u časopisu GameStar, a která se natolik srdnatě bránila típnutí screenshotu, že jsem nakonec vyfotil monitor :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Heart of Darkness nyní i pro Amigy"

  • Hanzee napsal:

    Pamatuji si legendární intro. Jednou se mi to i povedlo dohrát, i když myslím s návodem. Moc pěkná hra. Škoda, že upadla v zapomnění.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle