High Score, nová minisérie o historii videoher

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Všehoschopná produkce Netflixu vyplivla novinku High Score, šestidílný dokumentární pořad o dřevní historii videoher. Osobně jsem zatím neměl tu čest, ale podle relativně vysokého hodnocení (IMDB 7,5) by to nemusel být úplně průser. Už jen proto, že v seznamu vystupujících vidím velká jména, jako je např. Nolan Bushnell, John Romero, Ken / Roberta Williams, Richard Garriott a, ehm, Howard Scott Warshaw (E.T! ;) Dále vystupuje spousta bezpochyby zasloužilých japonců, ale bez uzardění přiznávám, že na jejich jména prostě nemám paměť, pardon.

High Score je vytýkána jistá povrchnost, ale to bych nebral jako velké mínus, holt je minisérie určená pro široké publikum, a ne pro nás, videoherní fosílie. Takže nečekejte hlubokou analýzu, jde spíše křupavý popcorn. A protože jde o Netlix, můžete se těšit i na celý segment o ztracené hře Gay Blade, o které jsem, překvapivě, jaktěživ neslyšel, ale zjevně jde o titul zcela zásadní a neopomenutelný!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"High Score, nová minisérie o historii videoher"

 • lasice napsal:

  jooo říká se, že to není špatný, jen nemám netflix, počkám až to bude někde viset…

 • Pentium napsal:

  Pokud někdo nezná, existuje taky už letitý cyklus „I, videogame“, který jsem nikdy celý neviděl, ale taky sam (samozřejmě) vystupuje třeba Romero. Nemůžu hodnotit, už si moc nevzpomínám.

 • Falcon napsal:

  Dneska jsem viděl ten díl o počátcích adventur a RPG. Vybrali tři reprezentativní velikány – Robertu Williams, která definovala žánr scénáristicky propracovaných adventur; Richarda Garriotta, který v RPG zavedl tolik inovativních prvků, že se užívají dodnes; a…
  Ryana Besta, který se vedle nich zařadil díky své sexuální orientaci, vytvořením jedné jediné hry v aktuálně populárním Netflix diversity trainu a schopnosti ztratit jí tak kompletně, že navzdory její úžasnosti se objevila až po mnoha letech hledání.
  Na Sir-tech s Wizardry, FTL s Dungeon Masterem, SSI, celý žánr-definující Rogue apod. apod. apod. už nezbyl čas, ale stejně jsou to vedle Ryana Besta jen ztroskotanci a jejich hry stejně nikdo nehrál, narozdíl od Gayblade!
  Netflix se tím tlakovým plněním diversity-contentu do každého jednotlivého pořadu libovolného žánru nakonec sám pohřbí.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle