Hradla, volty, jednočipy – úvod do bastlení knižně

To mě vždycky mrzelo, že jsem se za svých bujarých studijních let, kdy ještě bylo dost sil i elánu, nevěnoval elektronice. Ale kdo mohl vědět, že o nějakou dekádu později budu trávit značné množství času hraním si se starými počítači, které vyžadují neustálé opravy? Jak by se dnes nějaké podrobné znalosti věcí elektrických hodily! Jenže zkuste do nich proniknout, to je samá teorie, vzorečky a nuda tak koncentrovaná, že by uspala i hyperaktivního tarbíka. To prostě nemá řešení. Nebo že by?

Nová publikace Hradla, volty, jednočipy - Úvod do bastlení od Martina Malého by mohla být přesně to, co já a mně podobní hledáme.

"Kniha je určena pro zájemce o elektroniku, číslicovou techniku a vlastní stavbu zařízení pro Internet věcí. / Cílem knihy není udělat ze čtenáře odborníka na návrh elektronických konstrukcí, ale poskytnout mu základní informace o tom, jak tato technika vlastně funguje... / Čtenář tak získá rychlý vhled do problematiky z praktické stránky, a k němu i nezbytnou porci teorie."

Kniha je ke stažení zdarma na knihy.nic.cz, můžete si také za 299 Kč objednat tištěnou verzi (249 Kč při připojení přes IPv6). Což já osobně určitě udělám! Třeba si konečně zbastlím nějakou tu dokonale zbytečnou a přes PC / Arduino ovládanou věc, co bliká a dělá zvuky! Na adrese elektrokniha.cz naleznete podpůrný web projektu, zájemce bude určitě zajímat obsah knihy.

Hradla, volty, jednočipy – úvod do bastlení knižně

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hradla, volty, jednočipy – úvod do bastlení knižně"

  • Jokyn napsal:

    „To mě vždycky mrzelo, že jsem se za svých bujarých studijních let, kdy ještě bylo dost sil i elánu, nevěnoval elektronice.“
    Mluvíš mi z duše. Ta knížka vypadá dobře. Mohlo by mi podle ní leccos docvaknou.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán LANPARTY'94Hrnek porcelán LANPARTY'94 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle