Karateka pro dva hráče (C64 a Apple II)

Legendární bojovka Karateka (1984) z díly Jordana Mechnera (Prince of Persia, The Last Express) sice nabízí skvostnou animaci a originální hratelnost (vzhledem k době vydání), ovšem k dokonalostí jí chybí jistý ždibíček, a to podpora hry dvou hráčů. Naštěstí jsou mezi námi velmistři zapomenutých bojových strojových umění, kteří jsou schopni sáhnout do disassemblovaného kódu, šťouchnout tu a zatáhnout támhle a hle, Karateka s podporou hry dvou hráčů je na světě.

Hra jako taková zůstává stejná, ovšem zatímco jeden hráč ovládá hlavního hrdinu, hráč druhý se chopí nepřátel, čím může značně zahýbat laťkou obtížnosti, a to oběma směry. Jako první spatřila světlo světa upravená verze pro Apple II, inspirace se ovšem šíří a nyní je k dispozici též verze pro Commodore 64. Kdo ví, třeba se dočkají i příznivci dalších platforem, určitě je z čeho vybírat, ta hra vyšla na všem (včetně DOSu).

Karateka pro dva hráče (C64 a Apple II)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 330 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »