Klenoty amatérského vývoje: Night Rod, maďarský Street Rod

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Krásné věci na mě z hlubin internetu tu a tam probublají! Jednou z takových laskomin je Night Rod, jehož gameplay video kdosi postnul kdesi na Facebooku. (Vzhledem k unikátnímu způsobu, kterým FB funguje, už to bohužel nezvládnu zpětně dohledat.)

Jak vidno z videa výše, Night Rod je zjevně inspirován oblíbenou klasikou Street Rod, s tím, že vozový park je přiblížen maďarské realitě, a vaším plechovým ořem tak není americká klasika, ale ruská Lada, neboli žigulík. Spousta grafiky je zjevně přebraná přímo ze Street Rodu, ale zároveň je tu i grafika nová, a co je nejdůležitější, jízdní model je podstatně vylepšený a s násobně vyšší snímkovací frekvencí.

Technická: hra běží pod DOSem a je napsaná v Turbo Pascalu. Jde bohužel jen o demo a pokud se ptáte, kdy můžeme očekávat plnou verzi, pak nikdy. Jde o pozůstatek vývoje z devadesátých let, Marcell Baranyai pracoval na Night Rodu kolem roku 1996, a nikdy ho nedokončil, viz exTwitter.

Marcell Baranyai vyvíjí automobilové simulátory dodnes, nicméně spíše než o zdroj příjmu jde o hobby, které sdílí se svým synem, ovšem tu a tam i něco vydá, viz The Dark Legions a BC Kings na Steamu. Další info viz autorův oficiální web.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle