TIP – Toziuha Night: Order of the Alchemist

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Rád bych upozornil na existenci jednoho slibně vypadajícího projektu s názvem Toziuha Night: Order of the Alchemist. Jedná se o poctu starým Castlevaniím (přibližně z éry prvního PS), kterou vyvíjí solo nezávislý vývojář Danny Garay z Nikaragui. Kromě názvu, jenž nejsem schopen ani po sto pokusech správně správně napsat nebo vyslovit, zaujme krásnou pixelartovou grafikou (navíc s hezkým volitelným CRT filtrem), temnou atmosférou a pohlednou hlavní hrdinkou.

TIP – Toziuha Night: Order of the Alchemist

Hra vás postaví do role Xandrie, která, ač nepochází z rodu Belmontů, disponuje řetězovým bičem, jímž neváhá zpráskat všechny možné démonické potvory, které ji přijdou do cesty. Ke slovu přijde ale i profese protagonistky. Xandria je totiž alchymistkou a nedílným prvkem hry bude míchání různých substancí, které by měly působit jako modifikátory zbraní nebo kouzel, což přinese zajímavou variabilitu.

Vydání bychom se měli podle aktuálních odhadů dočkat v posledním kvartálu tohoto roku. Autor dále slibuje kolem 7 hodin herního času, editor map a další hratelné postavy.
Aktuálně je k dispozici demo na Steamu, itch.io a Google Play. Hra bude také k dispozici na GOGu. Dílo navíc vzniká v multiplatformním enginu Godot, takže už teď je k dispozici build pro Windows, Linux, MacOS a Android.

Na itch.io stránce hry najdete (kromě výslovnosti a významu prvního slova z názvu 🙂) také občasné vývojářské deníky a pokud ovládáte španělštinu, mrkněte na autorův YouTube kanál, kde několikrát do měsíce streamuje střípky z vývoje.

Osobně se na plnou verzi moc těším a pokud se vám zalíbí demo, tak nebuďte škrti a aspoň pár dolarů na itch.io autorovi přispějte. Případně, pokud máte metroidvanie rádi, můžete zkusit také Dannyho předchozí počin Toziuha Night: Dracula’s Revenge.

Autor: Krakenus

Python vývojář, herní závislák a linuxák v jedné osobě.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle