Leaknul další Duke Nukem Forever

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

A pořád to teče! Včera Prey, chvíli předtím Duke Nukem Endangered Species, a dnes je tu další leak, a opět jde o Duke Nukem Forever, v tomto případě známý též jako Duke Nukem 4ever.

Jde o 2D plošinovku, jejíž vývoj začal v roce 1996 krátce po vydání Duke Nukem 3D, a oficiálně byl zrušen roku 1997 s tím, že práce nejspíše ustaly dávno předtím. Hra měla zpracováním navazovat na první dva díly série, ovšem zachován měl být styl DN3D, s hláškujícím hrdinou, velkou interaktivitou prostředí atd.

Ovládání bylo zmodernizováno, připomíná Abuse, tzn. šipkami běháte a směr střelby ovládáte myší. Zajímavé je, že engine zrušené hry byl nakonec využit ve 2D střílečce Alien Rampage (1996), která se ovšem vrátila k ovládání klasickému.

V uniklém materiálu naleznete čtveřici techdem, jak v původním stavu, tak s aplikovanými patchi a s přibaleným DosBoxem. Přítomny jsou i zdrojové kódy. Poslední z dem s označením 110896, což bude hádám datum 11.08. 1996, zahrnuje i testovací Win95 verzi. K dispozici je též editor levelů. Stejně jako v případě Prey, ani tentokrát nečekejte hratelný obsah, je to jen krátká přehlídka možného, dobrá tak k natípání promo screenshotů do časopisů :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle