Duke Nukem Endangered Species, zahrajte si dalšího zrušeného Duka

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Před nedávnem konečně leaknul bájný Duke Nukem Forever, nyní došlo na další ztracený kousek z atomově-vévodské série, zrušený spin-off Duke Nukem: Endangered Species.

Hru v roce 2000 vyvíjelo ukrajinské studio Action Forms, které pravděpodobně znáte díky FPS akci Chasm: The Rift. Mělo jít o loveckou střílečku, tedy takový akčnější Deer Hunter, která stavěla na sérii Carnivores od téhož studia, a to jak po stránce technické, použit měl být stejný engine, tak pro stránce obsahové. Prostě po zuby ozbrojeni běháte po otevřených mapách a střílíte divokou, v tomto případě i zmutovanou a mimozemskou, zvířenu. Zní to jako mimořádně nablbý nápad, snad dobře, že hra byla nakonec v roce 2001 zrušena :) O úplně marnou práci ale nešlo, nějaký ten obsah byl nakonec zrecyklován pro titul Vivisector: Beast Within (2005).

Ale proč vám to povídám - došlo k úniku! O existenci prototypu se všeobecně vědělo, v roce 2010 dělal zakladatel Duke Nukem Wiki, jistý Nach0, rozhovor s hlavním designérem hry, a prototyp mu byl poskytnut k zahrání, s tím, že jej nepustí dále. Nach0 sice pravidla dodržel, ale před několika dny se prototyp Duke Nukem: Endangered Species přesto objevil na síti, a to díky snaze těch samých entit z 4chanu, díky kterým si můžete zahrát i výše zmíněný Duke Nukem Forever.

V balíčku je kromě netknuté verze z roku 2002 také řada rozličných oprav, tzn. není problém hru spustit pod aktuálními Windows. Nějaký obsah k dispozici je, můžete testovat jednotlivé mapy kampaně, některé jsou trochu rozbité, ale to se dá čekat. Arzenál je poměrně rozsáhlý, fandové DN3D určitě poznají některé notoricky známé kousky, jako jsou zmenšovač, raketomet, či pumpovací brokovnice.

Jestli si chcete slušně zastřílet, doporučuju mapu č. 11 - Alien Ship.

Duke Nukem Endangered Species, zahrajte si dalšího zrušeného Duka

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Duke Nukem Endangered Species, zahrajte si dalšího zrušeného Duka"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle