Legacy of the Beast, demake Shadow of the Beast pro Atari 2600!

"Demake" je možná trochu odvážné slovo, použijme raději vhodnější označení "pocta". Legacy of the Beast je hra inspirovaná plošinovkou Shadow of the Beast, kterou pravděpodobně znáte z verzí pro počítače Amiga a konzole SEGA Mega Drive. Hra se ve verzích poplatných daným platformám objevila i na osmibitech, ovšem na Atari 2600 pochopitelně nedošlo, protože stvořit plošinovku ve stylu Shadow of the Beast pro takto omezenou prakonzoli je zhola nemožné...

Legacy of the Beast, demake Shadow of the Beast pro Atari 2600!

...ale jak vidno ze screenshotu, vývojář ΛERIF°RM umí dodat nemožné na počkání. Hra je samozřejmě ohlodaná až na kost, a pak ohlodaná ještě trochu víc, ale přesto je díky specifické barevné paletě, kterou Shadow of the Beast používá, na první pohled identifikovatelná. Na hráče čekají rozlehlé lokace k prozkoumání, mnoho nepřátel a nepočítaně pastí.

Legacy of the Beast je kompletně napsaná v 6502 assembleru, vejde se do standardní 4k cartridge, a bez problémů běží na originální konzoli.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »