Master of Magic IME, reimplementace klasiky v Javě

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Master of Magic - IME (MoM IME, IME = Implode’s Multiplayer Edition) je open-source reimplementace klasické DOSové tahové strategie Master of Magic v programovacím jazyce Java. Proč? Protože multiplayer! Ano, primárním cílem projektu jsou bitky více hráčů, a to jak lidských, tak z Alfy Centauri počítačem ovládaných.

Master of Magic IME, reimplementace klasiky v Javě

Orientaci na multiplayer odpovídá i způsob, jakým se hra spouští, nejprve je třeba pustit dedikovaný server a poté, klidně na tom stejném počítači, spustit klienta. I pro single proti AI nabízí MoMIME pár výhod, kromě zjevného běhu na moderních OS je to např. možnost libovolného rozlišení (na HD displejích zoom nutný), podpora větších map, automatické ukládání na konci tahu a podpora až pro 14 protivníků.

I přes mnohá drobná vylepšení zůstalo zdravé jádro původní hry zachované, byť drobné rozdíly tu jsou. V první řadě jsou to opravy starých bugů, v řadě druhé drobné úpravy v mechanikách tam, kde byly původní herní systémy poněkud dubiózní. Dokumentaci naleznete v přiložených souborech.

Zajímavost: projekt je dle všeho ve vývoji dlouhých 15 let, autor jej střídavě opouštěl a vracel s k němu, až se loňský rok vrátil definitivně, doladil AI a posunul vše k plně hratelné 1.x větvi.

Technická: k dispozici jsou dva archivy se hrou. Jeden je určen pro Windows a má k sobě přibalenu Javu, druhý je bez Javy a vhodný tam, kde už máte Javu nainstalovanou, popř. v případě, že se MoMIME snažíte rozeběhnout na něčem jiném, než jsou Windows.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle