MaxFake64, Commodore 64 kompletně z nových součástek

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Že je možné z nových dílů složit kompletní ZX Spectrum kompatibilní počítač je myslím obecně známé. Plasty, klávesnice, desky s příslušnými čipy, vše sehnatelné, však je to počítač jednoduchý. Ale že jde podobným způsobem složit i Commodore 64, to mě překvapilo!

MaxFake64, Commodore 64 kompletně z nových součástek

Hračička vystupující pod přezdívkou DusteD se pustil do projektu MaxFake64, v rámci kterého se pokusil sestavit Commodore 64 z nových komponent. A tím není myšleno Raspberry Pi s emulátorem, nebo něco podobného. Skutečně jde o počítač shodný s C64 na úrovni hardware. Jediným čipem, který se nepodařilo nahradit novou alternativou, je CIA, tedy Complex Interface Adapter. Vše ostatní je nové, krásné, a taky trochu ohackované :) Zbývá nahradit klávesnici, zatím je použita originální, ale v plánu je MechBoard64. Seznam komponent naleznete na stránce projektu, stejně jako popis realizace a nástin budoucích plánů.

A vy jste se báli, že až nám ty staré křemíky jednou definitivně umřou, budeme mít utrum. Jak to tak vypadá, netřeba se strachovat, půjde to :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"MaxFake64, Commodore 64 kompletně z nových součástek"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle