MCE2VGA – MDA / CGA / EGA / Hercules konvertor na VGA

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V nabídce serdashop.com se objevilo nové zařízení pojmenované MCE2VGA, které se může hodit všem, kdo potřebují buď provozovat opravdu stará PCčka s relativně moderními monitory s VGA vstupem, nebo z těchto starých počítačů pohodlně zachytávat video.

MCE2VGA totiž dokáže zkonvertovat standardy MDA, CGA, EGA a Hercules na běžný VGA signál. Zařízení je postaveno na open source projektu MDA/CGA/EGA to VGA (GitHub), základem je FPGA Altera Cyclone IV. Konfigurace se provádí pomocí praktického DIP switche.

V tuto chvíli není MCE2VGA skladem, nicméně ceny jsou známé - zkompletované zařízení vyjde na 89 eur. Ve vývoji je také padnoucí krabička vytištěná na 3D tiskárně.

MCE2VGA – MDA / CGA / EGA / Hercules konvertor na VGA

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"MCE2VGA – MDA / CGA / EGA / Hercules konvertor na VGA"

  • AfBu napsal:

    Zrovna koukám, že na to LGR natočil video, tohle by se mi zrovna hodilo, ale cenovka €90 je moc vysoká :-/ Na ali jsem narazil na tutok: https://bit.ly/2DwWZn1 ale netuším jestli by to bylo kompatibilní s PC EGA kartami, je to určené do arcade mašin. EGA na tom je na pinech, což by neměl být problém napojit na kabel, asi to časem risknu, už jsem v životě přišel o víc :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle