Na GitHubu jsou dostupné zdrojáky textovek od Infocomu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Díky aktivitám Jasona Scotta, archiváře věcí digitálních, jsou nyní na GitHubu dostupné zdrojové kódy legendárních textovek od Infocomu. Najdete mezi nimi i takové klasiky, jako textovky Zork, Leather Goddesses of Phobos či The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

Bez zajímavosti nejsou ani nevydané či nedokončené kousky - německá verze Zorka, pokračování stopaře The Restaurant at the End of the Universe a The Abyss podle stejnojmenného filmu Jamese Camerona.

Pokud vás zajímá jazyk ZIL, ve kterém jsou textovky vytvořeny, mrkněte na dokumentaci. Hry samotné běží pod virtuálním strojem Z-machine a pokud si je chcete zahrát pod moderními (popř. poněkud méně moderními) systémy , je tu stále vyvíjený interpret Frotz. Ten mimochodem existuje i ve verzi pro DOS. Hry samotné najdete zde.

Na GitHubu jsou dostupné zdrojáky textovek od Infocomu

A máte-li chuť na slušnou textovku v mateřském jazyce, mrkněte do archivu českých a slovenských textových her www.textovky.cz.

Mimochodem - práva na hry od Infocomu stále drží Activision, který s archivační aktivitou nemá co do činění. Teoreticky se tak můžeš stát, že až si právníci udělají prvních pár temp ve svých zlatem naditých pokladnicích, zdrojáky z GitHubu zmizí. Takže stahujte, dokud máte možnost :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle