Návrat lovců nacistů v nových Commandos

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

První díl série Commandos zavítal na naše obrazovky již v roce 1998. A jaký to byl hit! Další díly na sebe nenechaly dlouho čekat, dvojka vyšla o tři roky později, trojka dorazila v roce 2003.

No a pak to nějak chcíplo. Plížení se náckům za zády a číhání ve stínech bojišť druhé světové války asi ztratilo na atraktivitě. Vyjma různých kompilací bylo téměř dvacet let mrtvo, mírně série ožila až díky nedávným remasterům druhého a třetího dílu. Kvalita remasterů je sice poněkud diskutabilní, ale zjevně se prodávají dobře, protože příští rok se můžeme těšit na prequel Commandos: Origins. V něm se naši staří známí poprvé setkají, pravděpodobně při nějaké idylce, jako je popíjení horkého čaje nad chladnoucím tělem právě picnutého fricka.

Čeká na nás strhující příběh rozlézající se přes více jak deset misí, které budou zasazeny do autentických historických lokací, od ledových plání Arktických po spalující písky Saharské. Hlavní principy zůstávají nezměněny, opět tedy půjde o taktické mise v reálném čase, s důrazem na stealth a využití unikátních schopností jednotlivých postav. Těmi jsou Jack O’Hara “the Green Beret”, Thomas “the Sapper” Hancock, Francis T. “the Sniper” Woolridge, Samuel “the Driver” Brooklyn, James “the Marine” Blackwood a Rene “the Spy” Duchamp.

Doba si samozřejmě žádá i multiplayer, Commandos: Origins nabídnou kooperativní mód pro dva hráče, a to jak online, tak formou splitscreenu. Hra, na které pracuje německé studio Claymore Game Studios, vyjde na platformách PC, Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Kulturní vložka: kdo chce před hraním nového dílu nasát atmosféru, ale má všechny původní Commandos odehrané stokrát, může mrknout na zdařilý a tematicky příbuzný seriál SAS: Rogue Heroes.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Návrat lovců nacistů v nových Commandos"

  • kunri napsal:

    Jenom bych doplnil, že ještě v roce 2006 vyšlo Commandos: Strike Force, což byla dost slušná FPS taktická akce :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle