Nový Game Boy od Hyperkinu

Společnost Hyperkin, kterou můžete znát díky all-in-one retro konzolím RetroN, pracuje na novém zařízení, které je pracovně pojmenováno Ultra Game Boy (ten Game Boy jim na 100% neprojde). Jak plyne z názvu, půjde o přenosnou konzoli určenou k provozování cartridgí pro původní Nintendo Game Boy. Samozřejmostí je kontrastní a podsvícený displej, vítanou novinkou pak hliníkové tělo. Zařízení by mohlo být na trhu letos v létě za cenu pod 100 dolarů.

V tuto chvíli není úplně jasné, jestli bude Game Boy od Hyperkinu podporovat i cartridge pro Game Boy Color. A jako obvykle je velkou neznámou vnitřek konzole - půjde o ARM board s emulátorem, nebo nějaké sofistikovanější řešení? Nevím jak vy, ale já bych to věděl rád :) Nicméně dle předpokládané výdrže, šest hodin s vestavěnou baterií, bych to viděl na emulaci.

Zdroj: gizmodo.com

Nový Game Boy od Hyperkinu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 330 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »