Old Tower, nová akční hlavolamka pro ZX Spectrum

Logická hra patrně není ideální doplněk k pátečnímu večeru, který většina z vás tráví v opojném oparu vybraných krabicových vín, nicméně na sobotní rozhýbání kocovinou stižené mysli by mohla být to pravé.

V Old Tower je vaším úkolem sesbírat v každém patře pastmi nabité věže poklady v podobě mincí a... eh... puntíků, a otevřít tak východ do patra dalšího. Vtip je v tom, že namísto obvyklého plošinkového pohopsávání můžete postavičku přemístit jen přímou čarou k nejbližší zarážce, postup je tak třeba pečlivě naplánovat. Pokud nevíte, jak to myslím, mrkněte na video.

Hra běží v multicolor módu a se svým plynulým skrolingem vypadá naprosto famózně. Pozadu nezůstává ani stránka zvuková, počítač skrze AY-3-8912 drtí zdařilou variaci na Popcorn.

Old Tower, nová akční hlavolamka pro ZX Spectrum

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »