Planet X3, hra pro DOS na Kickstarteru

Pokud si chcete na své vyladěné 486ce zahrát novou real-time strategii, přejděte na Kickstarter a podpořte kampaň Planet X3 for MS-DOS. Na hře pracuje David Murray známý na Youtube jako The 8-Bit Guy, o důvěryhodnost projektu tedy nemusíte mít strach. Cílem kampaně je částka 30 000$, finální hra může být v digitální verzi vaše za 10$. Krabicová verze přijde dle konfigurace na 20, 35 nebo 40$.

A o co vlastně půjde? Planet X3 je pokračováním hry Planet X2, která vyšla na osmibitu Commodore 64. V zásadě jde o klasickou RTS, ve které stavíte budovy, budujete armádu a dráždíte nepřítele. Lákadlem jsou grafické módy, ve kterých hra poběží - podporovány budou CGA 320x200 ve 4 barvách, kompozitní CGA 160x200 v 16 barvách, Tandy 160x200x16 a nakonec klasická VGA 320x200 v 256 barvách. Hra bude spustitelná na 8088 CPU.

Planet X3, hra pro DOS na Kickstarteru

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Planet X3, hra pro DOS na Kickstarteru"

 • Kamil napsal:

  Zajímavý tip. Zvažoval jsem verzi za 20$, ale je tam 15$ poštovné a disketu bych stejně vyhodil :-). Tak jsem objednal 10$ verzi a 5$ mu přihodil nahoru, i za jeho skvělý youtube kanál, který sleduji. Zaslouží si to.

 • Nox napsal:

  Jelikoz podobne hry jsem tu uz parkrat videl, tak se zeptam: Byvaji takove veci realne hratelne? Ten nemyslim HW, tam predpokladam, ze pokud nemam historicky stroj, spravi to emulator typu DosBox, ale zda je propracovanost hry dostatecna k hrani, v tomto pripade treba na urovni Dune2, kterou jsem kdysi hral. Kdysi jsem zkousel ruzne free klony znamych her a vetsinou to za moc nestalo. Ocenil bych realne zkusenosti.
  Dekuji

  • Sledge napsal:

   Jestli myslíš konkrétně hry pro DOS vzniklé za posledních 10 let, tak až na výjimky to beru spíš jako taková technologická dema / jednoduché hříčky. Z těch větších a hratelných bych vypíchl Paku Paku, Retro City Rampage, Silly Knight. Z těch „menších“ třeba Ptakovina nebo NumJump (vše na http://www.doshaven.eu/). Konkrétně Planet X3 ale vypadá docela propracovaně. Nevím, jestli půjde srovnat s „velkými“ tituly minulosti, ale těch 10 dolarů bych asi nelitoval :)

   • Nox napsal:

    No treba ty vetsi co jsi jmenoval vypadaji dobre, otazka je hratelnost. A takovy dobry klon Dune2 by se mi libil, pokud tu Planet X3 dotahnou do konce.

    • MikeSSch napsal:

     Podle mne je NOX jen obycejny vychcanek, stejne 8-bitbguy od nej neuvidi ani cent.
     Ty kecy jako „ocenil bych“, dotahnou to do konce? WTF, Dela to David Murray sam! Stejne jako c64 verzi. Mamrde. Nemas sanci vubec pochopit jak je to tezjy vmestnat do 48 kB ram, plus psat to assembleru. Hazeni perel … Lidem jako ty.

     • Sledge napsal:

      Ale no tak, nač ta silná slova. Mně ty dotazy přišly opodstatněné, ona opravdu notná část produkce (jak pro DOS, tak pro ostatní staré platformy) herně za moc nestojí. A kickstarterové projekty opravdu dopadají všelijak, opatrnost je na místě. Pokud neví, kdo je The 8-Bit Guy, může mít o projektu pochyby. Já je nemám a jsem si 100% jistý, že projekt dopadne dobře :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak C64kPlacka / odznak C64k 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle