Poslední šance na nákup Unreal Tournament

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

AKTUALIZACE: A je to v čoudu :/

Protože v EPICu úřadují pračůráci z třetihor, dočkali jsme se smutných dní, kdy budou vypnuty online služby pro hrstku starých her, které v EPICu mají pod palcem. Pobuřující novinky se mimo jiné týkají her ze série Unreal, tedy Unreal Gold, Unreal II: The Awakening, Unreal Tournament 2003, Unreal Tournament 2004, Unreal Tournament 3 a Unreal Tournament: GOTY. Spolu s tím jsou hry delistovány i z nabídek distributorů, ze Steamu již zmizely, na GOG zatím visí, ale brzy dovisí.

Takže máte poslední šanci si hry legálně pořídit, a navíc v zásadní 80% slevě, v GOG se zjevně rozhodli, že by Unreal měl odejít s velký třeskem :) Fofrem kupujte, než nebudou... na druhou stranu, pak to vlastně bude abandonware a v EPICu si můžou leda tak nakašlat.

Poslední šance na nákup Unreal Tournament

Jako do pytle, jaké můžou být náklady na provoz něčeho podobného? Jeden podměrečný server schovaný někde ve sklepě a ponechaný napospas času? Samozřejmě vím, že pro UT99 i UT2004 jsou tu neoficiální komunitní master servery, takže hry jako takové neumírají, ale stejně, člověk žasne.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Poslední šance na nákup Unreal Tournament"

 • Xspy napsal:

  Jo nekupuj online hry nekupuj online hry …jestě že jsem to stihl dřív než z toho udělají abandonware pro všechny ;)

 • Srandista napsal:

  A nejde len o to, že náklady musia byť pre Epic absolútne mizivé. Ale hlavne kurva Unreal a Unreal 2 sú v prvom rade singleplayer hry s kampaňami, ktoré majú multiplayer len ako doplnok. A UT99 a UT2004 sú síce multiplayer hry, ktoré podporujú nie len hru po LAN, ktorá žiaden master server nevyžaduje, ale hlavne si to každý môže hrať doma s botmi. Ale nie, úradnícke hlavy v Epicu ich vyhodia zo všetkých dostupných marketov, because reasons…

  P.S. a to ani nespomínam to, že asi najpopulárnejší dnešný herný engine sa volá Unreal Engine, ale Epic teraz nebude ponúkať jedinú hru, podľa ktorej je ten engine pomenovaný, a s ktorou sa vlastne Epic preslávil a dostal na hernú mapu…

 • atreides napsal:

  Kruci písek, tak to jsem propásl. :-(

  No neva, první Unreal mám, když ho na GOGu rozdávali a zbytek mám ještě na placce Antology, která je taky bez DRM.

 • Doomtrooper napsal:

  WTF Epic??! Go F yourself and eat BBOD…
  Samozřejmě že jsem to na GOG nestihl. Máte někdo GOG UT GOTY? Pls..

 • Ronoath napsal:

  Nikdy jsem nehrál Unreal, a když jsem se dnes rozhoupal, že to zkusím sehnat a zapařit, tak tohle. No, asi budu muset zkusit něco jiného.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle