Project: RE.VE.LA.TION, nový Lunar Lander pro ZX Spectrum

1701.cz - retrogaming merch

Pojďme jim říkat lunarlanderovky! A kdo to dokáže zopakovat 10x za sebou a bez zaškobrtnutí, má u mě za odměnu schovanou jednu originální zteřelou membránu z gumáka ;)

Project: RE.VE.LA.TION, tedy REmote VErtical LAnding rocket control statTION, je nová "lunarlanderovka" pro osmibity ZX Spectrum. Úkol je jasný - zkušeným manévrováním nasměrovat raketku k přistávací plošině, přičemž, hlavními soupeři, a vlastně zároveň i spojenci, jsou gravitace a omezená zásoba paliva. Jak můžete vidět na obrázku níže, ani poměrně elegantní přistání vám nezajistí úspěch, máte-li příliš vysokou dosedací rychlost. Tedy opatrně a s citem! :)

Project: RE.VE.LA.TION, nový Lunar Lander pro ZX Spectrum

Project: RE.VE.LA.TION, který byl mimochodem naprogramován v Cčku (a zkompilován pomocí devkitu z88dk), je ke stažení zdarma na retrobits.itch.io/revelation. Hru si tamtéž můžete zahrát i rovnou v prohlížeči (v Chrome mi ale blbne zvuk).

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Project: RE.VE.LA.TION, nový Lunar Lander pro ZX Spectrum"

  • Viktor Špička napsal:

    Hmm Luňák ! …Ten grafický jsem vždycky mohl …tedy až tak dlouho , než jsem si koupil ten Lander od Psygnosis v 99 ;) ….Kompletní třetí rozměr v bludišti s klasickým Lander raketovým pohybem tomu dodal totální pachuť nehratelnosti .

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 996 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle