Return to Castle Wolfenstein akčně a líbezněji

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Já tady před nastoupenou jednotkou přísahám na svou pochybnou pověst, že z podobného typu promování nic nemám, opravdu! Ale nutkání to zmínit je silnější než já! Tak tedy - pravděpodobně v rámci vydání Wolfenstein: Youngblood zareagovaly obchody GOG i Steam tematickou akcí, během které si můžete pořídit nepřekonatelný a skvostný kus Return to Castle Wolfenstein za pouhé euro a chlup.

Return to Castle Wolfenstein akčně a líbezněji

A já vás prosím, ne, já vám nařizuji: pokud ještě RtCW odehraný nemáte, neváhejte a kupujte. Pod maskou tuctové FPS akce z druhé světové války se skrývá jedna z nejlepších her v časoprostoru. A pokud by vám snad vadilo, že k vizuální stránce nebyl tesák času tak úplně milostiv, je tu Venom Mod, jehož instalace je triviální, a který grafiku trochu přiblíží současným standardům, ovšem při zachování původní atmosféry. (TIP: Pokud vám nevyhovují změny v AI, které v některých místech skutečně razantně zvedají obtížnost, smažte složku MAPS z archivu sp_vpak5.pk3).

Jak moc sa mi hra páči si můžete přečíst ve dva roky starém článku Náckobijec B.J. Blazkowicz se vrací do hradu Wolfenstein. Stručně a jasně: za těch 45 korun moc lepších her nepořídíte. Tak, a já abych to teď snad znovu dohrál, i když na to vůbec, ale vůbec nemám čas.

Bring 'Em On!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Return to Castle Wolfenstein akčně a líbezněji"

 • Srandista napsal:

  Malý bonus pre ľudí, čo RtCW ešte nemajú v knižnici (ako som bol ja). S jeho kúpou (prípadne akou koľkej inou hrou od Bethesdy) na GOGu sa mi na poličke objavila aj Arena a Daggerfall.

 • MilasPce napsal:

  Mě se nejvíc líbí ty části, kde se se musíš neviditelně neslyšně dostat dál. Infra sniperka je taky super.

 • Srandista napsal:

  Inak mi teda ešte príde zaujímavé, že RtCW je z pomedzi tých id soft/Bethesda hier bezkonkurenčne najlacnejšia hra (spoločne len s Doom 1). A to dokonca aj v porovnaní s pôvodným Wolfensteinom 3D. Nič proti nemu, ale aj po prihliadnutí k jeho bezpochyby zaslúžene legendárnemu statusu by som si RtCW vybral namiesto Wolfa 3D ktorýkoľvek deň v týždni…

  • Sledge (admin) napsal:

   Wolf3D je legendární, o tom se přít nelze, stejně tak se nelze přít o tom, že RTCW je po všech pohledech mnohem lepší hra :) Já bych to ještě otočil – RTCW bych si vybral i místo New Order / Old Blood (další díly jsem zatím nehrál) :)

 • Pavel K napsal:

  Tahle hra ma bezkonkurencne nejlepsi atmosferu. Spravny mix okultismu, zazracnych zbrani treti rise a akce. Rad se k ni vracim!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle