Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour, novinka pro ZX Spectrum

Luskoun Roger je vzdálený příbuzný ježka Sonica, přičemž oba dva zástupci drobné fauny sdílejí vášeň pro rychlost. Zatímco Sonic dává svým choutkám průchod především v pádivých plošinovkách, Roger se realizuje ve variaci na klasiku Trailblazer, popř. SkyRoads pro ty DOSovější z nás. A také je to trochu, ale opravdu jen trochu a vzdáleně, podobné bonusovým úrovním ze Sonica dvojky.

Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour, novinka pro ZX Spectrum

V Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour uháníte coby luskoun stočený do klubka po tratích, které jsou plné propadel do temných hlubin a zpomalujících / urychlujících / skákavých plošinek.

Cíl je jasný - dostat se do cíle v co možná nejkratším čase a pokud možno bez nehody. Rozvahu tentokrát zahoďte, je to hlavně v reflexech. Tratí je připraveno celkem 12, představovací trial zvládnete lehce, ale v dalších tratích řádně přituhne.

Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour, novinka pro ZX Spectrum

Po vizuální stránce je Roger the Pangolin naprostá chuťovka, skrolování tratě je dokonale plynulé a i na statických screenshotech hra vypadá skvěle. Zvuková stránka je bohužel téměř neexistující, až na občasné pípnutí. Na druhou stranu hra běží i na základním 48k ZX Spectru a kdo ví, třeba se někdy dočkáme vylepšené 128k verze :) Každopádně je to chytlavé, je to hratelná a je to volně ke stažení. A není to ani plošinovka, ani střílečka. A taky se v tom dá soutěžit s kamarády. Super!

Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour, novinka pro ZX Spectrum

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Roger the Pangolin in 2020 Knurled Tour, novinka pro ZX Spectrum"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »