Testujte RPG klasiky Ultima IV a Ultima VI ve vývojové verzi ScummVM

1701.cz - retrogaming merch

Do vývojové verze ScummVM byla přidána podpora dvojice RPG klasik od Lorda Britishe, tedy Origin Systems. Jde o hry Ultima IV: Quest of the Avatar a Ultima VI: The False Prophet.

Testujte RPG klasiky Ultima IV a Ultima VI ve vývojové verzi ScummVM

Podpora Ultimy IV je založená na starším fanouškovském portu xu4, který se po letech neaktivity pod ScummVM kompletně přesouvá. K dispozici jsou tedy i příslušná vylepšení grafiky a hudby. ScummVM dále přidává další novinky jemu vlastní, tzn. více pozic k uložení rozehrané hry a konfigurovatelné ovládání. Pokud se do Utimy 4 chcete ponořit, pak mám pro vás dobré zprávy, na GOG je hra ke stažení zdarma.

Podpora pro Ultimu VI též vychází z již existujícího projektu jménem Nuvie. Stejně jako v případě čtyřky si tedy i u šestky můžete volitelně užít drobná vylepšení, jako jsou např. full-screen mapa a upravené rozhraní. Ultima 6 je též na GOG, ovšem ne zdarma, můžete jí zakoupit v rámci balíčku Ultima 4+5+6.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

882 Kč měsíčně

Již přispělo 9 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle