The Bard’s Tale Trilogy – remake prastarých dungeonů

Původní trilogie Bard's Tale je taková vysušená krysa ležící v zaprášeném rohu temné místnosti zatuchlého sklepení. Všichni o ní ví, ale jen blázen by se jí dobrovolně dotkl. Je to staré (1985-1988), je to nevzhledné... dost možná i nakažené. Naštěstí je tu oblíbený omlazovací elixír, tedy remake, který i tlejícího hlodavce opět promění v bujného roznašeče moru.

Studio inXile entertainment (Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera) oznámilo remake Bardských zkazek. Omlazovací kůra se týká všech tří dílů, předělávky budou vycházet postupně v průběhu letošního roku. První díl je za rohem, vyjde už 14. srpna, tedy za 7 dní! Viz GOG a Steam.

Remaky jsou vyloženě věrné originálu, zachováno je i herní pidiokno krčící se v levé horní části obrazovky. Body k dobru za autenticitu, ale jestli to bude pro současné hráče skousnutelné, to nevím.

Btw. asi je jasné, jak bude vypadat nedávno ohlášený remake prvního Wastelandu, který běžel na velmi podobném enginu, jako Bard's Tale.

The Bard’s Tale Trilogy – remake prastarých dungeonů

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »