The Castle, adventura pro fandy Maniac Mansion a Thimbleweed Park

Před nějakým časem se Ron Gilbert a Gary Winnick pustili do vývoje adventury Thimbleweed Park, která se záměrně tvářila jako ztracená a znovu nalezená hra z éry Lucasfilm Games. Hra zdařile imitovala vzezření SCUMM klasik Maniac Mansion a Zak McKracken and the Alien Mindbenders, a soudě dle reakcí fanoušků šlo o trefu do černého.

The Castle, adventura pro fandy Maniac Mansion a Thimbleweed Park

Nezávislý jednomužný tým Ishtar Games se pokusil o něco podobného, a minimálně po vizuální stránce mu to vyšlo na 100%. The Castle je nová point'n'click adventura, která imituje Maniac Mansion tak znamenitě, že netrénované oko by mohlo hry bez problémů zaměnit.

Hráč si vybere tři z celkové nabídky sedmi postav, které mají různé schopnosti, a vydá se vyprášit kožich upírovi, který si brousí zuby na nějaký odlehlý zapadákov. Řešení zapeklitých hádanek může vyústit v jeden z celkové pětice konců, pro méně schopné jedince (třeba mě) je připravený vestavěný návod.

Hra je mání na Steamu za sympatických 5 eur, pro rozběhnutí postačí nejspíš i starý netbook. Mám takové tušení, že je to dělané v AGS, ale ruku do ohně za to nedám ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ