The Eternal Castle: REMASTERED – remaster neexistující CGA hry

The Eternal Castle: REMASTERED se prezentuje jako moderní remaster nedoceněné a zapomenuté CGA plošinovky z roku 1987. Má to jen jeden drobný háček - hra Eternal Castle neexistuje a nikdy neexistovala. Buď, a nebo někdo někde zkřížil paprsky protonových urychlovačů!

Jak je vidět na videu, hra se drží osmdesátkové retro estetiky v té podobě, které je aktuálně docela populární. Tedy spousta odstínů fialové / růžové plus dunivý retro synthwave soundtrack. Vizuální zpracování evokuje barevnou omezenost a nízké rozlišení CGA módu, leč jemnost animace naznačuje, že dle pravidel se tu tak úplně nehraje.

Kromě povedeného audiovizuálu musím ocenit i ten marketingový nápad, jako vtip je to slušné. Autoři hry dokonce začali drobnými odkazy na Eternal Castle plnit internet již před lety, viz fóra na classicdosgames a princed.org, popř. stránka na archive.org. Přiložené archivy se hrou se ani neobtěžujte stahovat, obsahují nesmyslný balast.

Hra je hotová a k mání na Steamu, na GOG jí bohužel nenajdete. Více o The Eternal Castle se můžete dozvědět na Vortrexu.

The Eternal Castle: REMASTERED – remaster neexistující CGA hry

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"The Eternal Castle: REMASTERED – remaster neexistující CGA hry"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BBSRetro podložka pod myš BBS 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle