Turrican II AGA – remake PC verze na Amigu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Turrican II: The Final Fight (1991) vyšel na řadě platforem, a samozřejmě i pro počítače Amiga, jenže verze pro DOS byla po vizuální stránce nejpohlednější. Tedy pomineme-li nehezký sprite hlavního hrdiny. Zatímco Amigisti se dočkali jen barevně chudší OCS/ECS verze, PCčkáři na tom díky schopnostem VGA byli o poznání lépe. Tedy až dodnes, kdy vyšel fanouškovský projekt Turrican 2 AGA, který předělává DOSovou verzi hry pro AGA Amigy.

Turrican II AGA – remake PC verze na Amigu

A nejen, že předělává, ale dokonce i vylepšuje. Od nuly programovaný Turrican II AGA totiž zahrnuje grafiku PC verze, ovšem s volitelným povedenějším sprajtem hlavního hrdiny z verze pro Amigu. Dále do některých části hry vrací paralaxní skrolování, které v PC verzi v daných místech chybělo, a doplňuje nějaké grafické efekty. Samozřejmostí je původní vynikající soundtrack. Mezi další vlastnosti AGA verze patří: podpora 50/60hz, tři dodatečné úrovně obtížnosti, vestavěný trainer, podpora pro dvoutlačítkové joysticky / joypady, možnost pohledu dolu pro vyhnutí se skokům naslepo, highscore tabulka, vylepšené secrety.

Pro spuštění Turrican II AGA budete potřebovat AGA Amigu s 2MB fast RAM (disketová verze) či 8MB fast RAM (WHDLoad).

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Turrican II AGA – remake PC verze na Amigu"

  • jkl napsal:

    PC verzia vyšla po 4 rokoch po pôvodnej Amiga verzii na vtedajšie moderné pecečka. Od vydania Amigi 1000 to je 10 rokov!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle