Uvolněny zdrojové kódy série Little Big Adventure

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Kolem klasické adventurní série Little Big Adventure to poslední dobou žije. Nedávno byl ohlášen vývoj třetího dílu pod hlavičkou studia [2.21], a nyní byly dokonce uvolněny zdrojové kódy původních dvou dílů, tedy Little Big Adventure: Twinsen's Adventure a LBA 2: Twinsen's Odyssey.

Zdrojové kódy enginů pohánějících dané hry jsou dostupné na GitHubu a uvolněné pod GNU GPL licencí, viz lba1-classic a lba2-classic. Kromě těchto archivů, které zůstanou netknuté a zachované pro další generace v původní podobě, jsou k dispozici i repozitáře lba1-classic-community a lba2-classic-community, které jsou otevřeny změnám (pull requestům).

Uvolněny zdrojové kódy série Little Big Adventure

Zdrojáky jsou samozřejmě plné zajímavých "špeků" v podobě komentářů, v tomto případě ve francouzštině, popř. dost polámané angličtině z klávesnic francouzských vývojářů.

Další info viz blog.2point21.com.

A jestli jste snad dostali chuť si Little Big Adventure zahrát, pak jedině dobře, na GOG je aktuálně jednička i dvojka v akci. Obě dvě verze jsou poháněny DosBoxem, nicméně LBA1 je podporovaná i v novějších verzích ScummVM.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Uvolněny zdrojové kódy série Little Big Adventure"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle