V přípravě: Rick Dangerous 2 v CGA 160×100

Nedokumentovaný a tak trochu hack, tenhle grafický mód mě fascinuje. Kdo by byl býval řekl, že po prostém CGA adaptéru, od kterého očekáváme buďto textový mód, nebo velmi specificky vyhlížející čtveřici barev v 320x200, popř. sice slušně barevné, ale kompozitní video, můžeme žádat plných šestnáct barev, a to na tehdejší poměry v docela rozumném rozlišení 160x100. Bohužel není mnoho her, které CGA 160x100x16 využívají, zmiňme např. PAKU PAKU či SILLY KNIGHT.

Brzy na tuto nuznou hromádku přibude i Rick Dangerous 2, na jehož převedení do 160x100 v 16 barvách se již delší dobu pilně pracuje. Hra ke stažení zatím k dispozici není, ale v mezičase si můžete aspoň prohlédnout nějaká ta pěkná videa na youtube kanále Rick Dangerous. Buďte prosím od té dobroty a podpořte autora pochvalným komentářem, té zpětné vazby je zatím trestuhodně málo, zdá se mi.

V přípravě: Rick Dangerous 2 v CGA 160×100

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"V přípravě: Rick Dangerous 2 v CGA 160×100"

 • Viktor Špička napsal:

  Achh moje oči …..terminál nebrat i když má barvy

 • Falcon napsal:

  Fun fact: Color Graphics Adapter (CGA) je postavený kolem čipu Motorola 6845 s 16KB RAM, stejně jako celá řada domácích počítačů Amstrad CPC.
  Proto je technický základ grafiky prakticky srovnatelný – až implementace dělá ty rozdíly, kdy jeden umí oficiálně 4 barvy a druhý 16 (z 27 celkem) :)

  • vanthomas napsal:

   K tomu se přímo nabízí dodat další Fun Fact: IBM PC Jr. těch šestnáct barev uměl taky. Holt u velké modré měli pocit, že barvy jsou dobré leda tak pro domácí hračky. Asi tenkrát vlastně měli pravdu :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš SCANDISKRetro podložka pod myš SCANDISK 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle