Zkuste fanouškovský remake King’s Quest IV

King's Quest IV: The Perils of Rosella je grafická adventura z produkce společnosti Sierra, vyšla dávného roku 1988, a jako taková, i když už částečně povýšila na ovládání myší, se pořád pro komunikaci s herním světem spoléhá na textový parser.

Zkuste fanouškovský remake King’s Quest IV

Nový fanouškovský remake King's Quest IV: The Perils of Rosella Retold tento z dnešního pohledu neduh elegantně řeší a díky mocnému AGS enginu hru posouvá blíže obvyklým žánrovým standardům. Ze čtvrtého dílu série King Quest je jak mávnutím kouzelného proutku klasická point'n'click adventura. Remake je jinak k původnímu materiálu velmi citlivý a nerozbíjí to, co rozbité není, tzn. grafika je v zásadě beze změn.

Vylepšené je audio, ale ne formou nějakého remasterování, jednoduše bylo posbíráno to nejlepší z rozličných vydání hry. Hudba hraje přes Roland MT-32, zvukové efekty jsou z verze pro Apple IIGS a zvuky prostředí z verze pro Amigu. Vítaným zlepšením je možnost vypnutí dead-endů a odstranění čtyřhodinového limitu k dohrání hry.

To skoro vypadá, že někdo udělal ze staré adventury od Sierry hratelnou záležitost! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zkuste fanouškovský remake King’s Quest IV"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »