Ztraceno a nalezeno: Joust pro Commodore 64

Simulátor rytířů na pštrosech Joust vyšel v roce 1982 na arkádových automatech a posléze byl portován na řadu domácích konzolí. Dočkali se i některé domácí počítače, ale co se osmibitů týče, došlo oficiálně jen na Apple II a Atari. Hotov, ale nevydán, a nakonec dokonce ztracen, byl i port pro Commodore 64.

Ztraceno a nalezeno: Joust pro Commodore 64

Právě ten se konečně dočkal uveřejnění, herní historik Ken Van Mersbergen totiž našel finální verzi Joustu pro C64 na disketách získaných od programátora, který pracoval pro společnost Roklan Corporation, která v osmdesátých letech vydávala hry pro osmibity Apple II, Atari a Commodore 64 (všechny založené na CPU MOS Technology 6502 či jeho variantách). Stále není úplně jasné, kdo hru programoval, ale zdá se, že je kompletní a hotová.

Joust pro Commodore 64 si můžete stáhnout na webu gamesthatwerent.com.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »