Chaos

(Chaos - všechny články)

Chaos Reborn: Chaos se vrací!

Julian Gollop do toho konečně šlápl a to, co nadhodil už před více než rokem, dostává hmatatelný tvar. Jeho plán na znovuoživení Chaose (Chaosu?) postoupil do fáze Kickstarterové kampaně. Fanoušci původní hry ze ZX Spectra už nyní mohou být naprosto klidní, během několika málo hodin je vybrána třetina z požadovaných (a poměrně skromných) 180 000 dolarů. Muselo by se tedy stát něco strašlivého, aby kampaň dopadla neúspěšně. Chaos Reborn kráčí ve stopách vybroušeného originálu, o kterém se odborně rozepsal Dr. Morbid,… celý článek »

Chaos: The Battle of Wizard, ohlédnutí hrůzných 27 let zpět

Chaos: The Battle of Wizards od Julliana Gollopa je tahová strategie pro 1-8 hráčů z roku 1985. Původně pro ZX Spectrum, jestli vyšla na jiných platformách nemám zdání. (Nevyšla, multiplatformostí se mohlo pochlubit až nepřímé pokračování – pozn. Sledge) Vše se odehrává v aréně ve tvaru obdélníku o stranách 15 x 10 čtverců, kam je vysypáno 2-8 maníků dle vaší volby, aby se tu utkali za pomoci kouzel i svalů na život a na smrt. Jede se až do hořkého konce…. celý článek »

Chaos: The Battle of Wizards míří na iOS, PC a Mac

Chaos: The Battle of Wizards je taktická kolová fantasy hra pro ZX Spectrum z dílny herního designéra Jualiana Gollopa. Je to ten samý Julian Gollop, který se později vyřádil na hře Laser Squad a strategické sérii X-COM. Po více než čtvrtstoletí od vydání původního Chaose se Julian rozhodl zachránit své dítko před definitivím utonutím v moři zapomnění a hodil mu záchranné lano v podobě oficiální předělávky pro iOS, PC a Mac. Jestli právě posmutněle pošilháváte po svém androidím telefonu či tabletu,… celý článek »