Heroes of Might and Magic

(Heroes of Might and Magic - všechny články)

Můj top 10 – tahové strategie

Jsem typem hráče, který si spíše libuje v hrách, které nevyžadují rychlé reflexy, ale jsou spíše zaměřené na taktiku, mikromanagment jednotek a logické rozhodování. Mezi můj vůbec nejoblíbenější žánr patří bezesporu turn-based strategie, tedy strategie na tahy. Rád přemýšlím o tom, jaké jednotky nakoupit, jaké vybavení těmto jednotkám poskytnout, jak s těmito jednotkami pohybovat po bitevním poli. Libí se mi ten pocit uspokojení při každém správném rozhodnutí, naopak je super retrospektivně vnímat své chyby, zkusit se z nich poučit a… celý článek »

Modifikácie Heroes 3 na rôzne spôsoby

Popri každej úspešnej hre vznikajú aj jej rôzne (hlavne kvalitou) fanúšikovské modifikácie, ktoré dosiahnu skôr na vrchol, ako rôzne komerčné hry. Parádnym príkladom je Counter Strike, alebo DOTA. Rok 1999 bol rokom tretieho pokračovania ťahovej stratégie Heroes of Might and Magic 3 s podtitulom The Restoration of Erathia. Hra dostala neskôr dva datadisky (toto slovo s príchodom DLC skoro úplne vymizlo). Aj tá najlepšia hra po čase omrzí, aj keď dostala editor máp, kampaní a generátor máp. Vtedy prichádza na… celý článek »

Súťaž… pardon, soutěž o originální hry!

Liso1 na svém webu věnovaném třetímu dílu Heroes of Might & Magic pořádá zajímavou soutěž o originální hry. Konkrétně jde o Gothic 3 Gold, Baldur’s Gate a UFO Trilogy. Jestli vám tedy některý těchto kousků chybí ve sbírce, promažte zimou zatuhlé mozkové závity a vrhněte se do boje. A pokud se soutěže zúčastní více jak 20 soutěžících, pořadatel dokonce přihodí ještě další dvojici her do frcu! Jak se soutěží? Liso1 si pro nás připravil zapeklitý screenshot, na kterém vidíme dvě… celý článek »

Obrázky (pozadí) z Heroes of Might & Magic 2

Když jsem před rokem patlal wallpaper z pozadí jednoho z bojišť hry Heroes of Might & Magic 2, šel jsem na to přes kombinaci screenshotů típnutých přímo z bitvy. Trochu mě mrzelo, že nemám po ruce všechna bojiště – wallpaperů mohlo být víc, obrázky jsou to navíc oku lahodící. Dneska jsem si na to všechno bůhví proč vzpoměl a po trošce intenzivního googlení našel na nástroj, pomocí kterého lze z datových souborů hry (AGG) vytáhnou jednotlivé soubory. Nástroj se jmenuje Game… celý článek »

Heroes of Might & Magic 2: část první

Už je tomu téměř rok, co jsem skoro dohrál první díl Heroes of Might & Magic. Proč skoro? Protože poslední mise za lorda Ironfista je nedohratelný nesmysl. Nevzdávám to, hru mám uloženou, čas od času zkusím štěstí, ale na 90% to do konce nikdy nedotáhnu. I když, kdo ví, možná mě druhý díl ságy naučí nějakým novým trikům, které mi pak při zdolávání jedničky přijdou vhod. Příběh hry Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars se začíná odvíjet… celý článek »

Heroes of Might & Magic 1

Na trhu se aktuálně rozkoukává šestý díl série Heroes of Might & Magic, nebude tedy na škodu vydat se na opačný konec časové osy. Vypněte 3D karty a čerpadla vodních chlazení, výkonu na naší cestě do minulosti netřeba. Série HoM&M má dva základní stavební kameny. Tím prvním je Might & Magic universum, důkladně prozkoumané v jedenácti dílech oblíbených RPG, z nichž poslední spatřilo světlo světa roku 2002. Druhým kamenem je hra King’s Bounty z roku 1990 (rok poté vyšel Might… celý článek »

Tak jde čas

Nelekejte se, nehodlám tu rozebírat kvality výtečného seriálu Days of Our Lives. Když už jsem to ale nakousl, víte, že dle CSFD jde o 11. nejhorší seriál všech dob? A že se pořád natáčí a vysílá, již od roku 1965? To když čtu, mám chuť všechny ty české Ulice a Ordinace blahořečit, jakkoliv jsou příšerné, aspoň jednou skončí!  Dr. Drake Ramoray na příjem! Opusťme ulepené vody mýdlových oper, zpět ke hrám. Právě teď se prokousávám legendární 3D akcí Half-Life. Ano,… celý článek »

Heroes of Might and Magic 2 wallpaper

Nejlepší díl ze série, to mi nikdo nevymluví. Po grafické stránce rozhodně, render pozdějších dílů už mi tolik nevoněl a 3D mi nepřirostlo k srdci vůbec. Jednička má zase místy grafiku jak z obrázkové knížky pro děti do tří let. Heroes of Might and Magic 2 wallpaper v rozlišení 1680×1050 (pozor, má to přes 2MB! ;). Vyčistil jsem bojiště od všeho neřádu, kromě hlavního hrdiny, který tam teď stojí trochu smutně. Tak ho obklopte ikonkami HOMaM série, ať se cítí… celý článek »

7 strategických her, které nesmí chybět na vašem netbooku

Se slzou v oku jsem zavřel do krabice své věrné a spolehlivé EEE701, které mi bez chyby sloužilo téměř tři roky. Ovšem co naplat, ve vlastní šťávě se škvařící pomalý Celeron v kombinaci s prťavým 7″ displejem patří propadlišti dějin a nezbylo než poohlédnout se po nástupci. Využil jsem akce jistého nejmenovaného veleobchodu (pokusil jsem se při tom zapomenout na veleotravné reklamy se zeleným mimozemšťanem) a pořídil si levného nástupce – EEE900. Po hardware stránce jde o klasiku – 1.6GHz… celý článek »

Heroes of Might & Magic 2 remake

Heroes of Might & Magic 2 je hra z kouzelného období. A teď nemám na mysli pseudostředověk plný křehkých víl, temných hvozdů, páchnoucích rytířů a věčně hladových draků. (Víte, proč draci neradi žerou rytíře? Protože rytíři se blbě loupou! Ha ha. Ehm.) Mluvím o polovině devadesátých let, kdy 3D grafika na PC teprve klepala na dveře a poctivé 2D dosáhlo svého vrcholu. A tak se stalo, že nejlepší ne-3D hry z této doby ani po 15ti letech nevypadají hnusně (3D… celý článek »