Indiana Jones

(Indiana Jones - všechny články)

Indiana Jones: Fate of Atlantis na tabletu

Jedna věc je krátký test, věc druhá pak poctivé zahrání. V minulém článku o ScummVM na tabletu jsem nastřelil radosti a úskalí provozování klasických adventur na moderním dotykovém zařízení. Otestoval jsem pár kousků s pokud možno co nejrůznorodějším ovládáním a adventury od LucasArts jsem označil za vítěze. A tímto to potvrzuji. Právě jsem dohrál Fate of Atlantis a mé dojmy jsou veskrze kladné. Mluvím pochopitelně o hraní v direct módu, méně pohodlný touchpad mód bude s největší pravděpodobností fungovat vždy,… celý článek »

Intra z LucasArts adventur

Je tu pátek ve znamení tropických veder, což znamená, že drtivá většina kancelářských krys bude celou pracovní dobu zoufale hypnotizovat ručičky hodin ve snaze postrčit je vpřed aspoň o kousek rychleji. Abych jim (a sobě) útrpné čekání trochu ulehčil, připravil jsem takovou malou kompilaci videí, resp. úvodních animaček z božských adventur od LucasArts. Proklínám den, kdy nějaká chytrá hlava v managementu LucasArts rozhodla chrlit dále jen tituly na téma Star Wars. Jen se podívejte na tu příšernou sérii – počínaje… celý článek »

Indiana Jones: The Greatest Adventures

Většině hráčů šedá kůra mozková na dotazy “Indiana Jones” a “staré hry” vyplivne hru “Indiana Jones and The Fate of Atlantis”. Jak by taky ne, vždyť jde o nejlepší adventuru ve známém vesmíru! Ano, někteří myslitelé to označují za klišé a stokrát opakovanou lež, jež pravdou se stala, ale jak by řekl Indiana: “Uh-huh.” Tak. Byla by ovšem škoda zapomenout na další povedenou hru s Indym v hlavní roli. Indiana Jones: The Greatest Adventures je arkádová hopsačka vydaná pro SNES…. celý článek »

Lucasarts pokračují v krasojízdě

Je vzrušující sledovat, jak se šílenci zvedne závoj nepříčetnosti z očí a pod víčky problesknou dávno nečekané střípky rozumu. Zdá se, že po laserovým mečem provedené lobotomii si vzruchy přeci jen našly cestu a obě hemisféry se spojily v perfektně funkční celek. Nebo prostě někdo pochopil, kde vydělat peníze. Ach, ta mocná síla kapitalismu! Není pochyb, že remake Monkey Islandu pěkných pár fufníků vydělal. Stejně jako pokračování od Telltale Games. Jednoho tak ani nepřekvapí, že se Lucasarts chystají vykopat zpod… celý článek »

Han Solo: Fate of Atlantis?

“Here’s where the fun begins.” – Han Solo Jsem sice trekkie, ale jsou jisté věci kolem Star Wars, které dokáží rozrušit i mne. Například Lucasova snaha o neustále remasterování, předělávání a celkové mrvení původní trilogie. Nebo snaha Stacy Davidsona o oživení původních Star Wars na SCUMM engine! Han Solo Adventures je na první pohled klasická 2D adventura v nejlepší LucasArts tradici. Insipirace v Indiana Jones: Fate of Atlantis je zjevná, rozhraním počínaje a sprity samotného Sola konče. Před autorem je… celý článek »

7 her, které si definitivně zaslouží remake

I Když k nim čas nebyl přívětivý, jde o hry s dobrým nápadem. Rozhodně by si zasloužily oficiální remake. A na “oficiální” je kladen důraz, protože amatérských remaků je spousta, ale všichni víme, jak většinou dopadají… Dune 2 O Dune 2 už jsem toho napsal dost. Remake prostě potřebuje. Nic násilného, žádné orgie “shaderů”, “antialiasingů” a všech podobných serepetiček. Stačí málo – upravit ovládání vzhledem k dnešním standardům a lehounce se pomazlit s grafikou. Ne kompletní změna vzhledu, jako u… celý článek »