Lotus

(Lotus - všechny články)

Amiga 600 – turbokarta a scandoubler jsou doma

Já vám to říkal! Když něco slíbím, tak to prostě splním! Minulé úterý jsem si na amigakitu objednal kýžený hardware, tedy turbokartu ACA630 a Indivision ECS scandoubler, a hle, včera ťukal pošťák na dveře. Dvakrát. Pokud snad o Amize víte tak málo, jako já ještě před rokem, zde zjednodušené vysvětlivky:  Turbokarta – asi jako když si do PC nacpete nový procesor a paměti zároveň. Zatímco holá Amiga 600 disponuje procesorem Motorola 68000/7MHz a 1MB paměti, s turbokartou ACA630 jsem si… celý článek »

Need for Speed

Nejsem nijak zvlášť zatížen na automobilové simulátory, ale fakt je, že občas rád volantem zakroužím a plyn polechtám. Je to ostatně jediná šance, jak si vychutnat opojný pocit rychlosti, protože i přes svůj pokročilý věk stále nevládnu řidičským průkazem :) Vedle her Stunts, Test Drive (1. a 2. díl) a Lotus jsem řadil zostra a přesně také v Need for Speed. Že se série Need for Speed řítí do prdele, jsem poznal někde u druhých NFS: Underground. Další díly plné… celý článek »

Šortka – Porovnání 8-bitů

Na adrese http://porovnani8bitu.spaces.live.com/ naleznete naprosto famózní blog. Autor se zaobírá především porovnáváním různých verzí daných her na různých počítačích (této větě nerozumí 5 ze 6 absolventů filosofické fakulty). A opravdu je na co koukat. Je fascinující porovnávat tutéž hru na různých platformách. Viz. např. následující screenshot s různými verzemi hry Lotus, konkrétně verze z Commodore 64, ZX Spectrum a Amstrad CPC. Jak říká klasik (já): I’m a Geek, and damned proud of it! ;)

Vysokonapěťová hudba z her: Lotus – Metal Machine

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1256

Lotus: The Ultimate Challenge (aka Lotus III) je jedinou inkarnací závodní série Lotus na platfromě DOS. Zábavnost přechozích dvou dílů hodnotit nemůžu, zatím jsem je nehrál, ale Lotus III byl vždycky jednou z mých oblíbených závodních her, hned po Stunts a Test Drive 2. Vedle svižného tempa a solidní grafiky tomu určitě napomohla i výborná hudba, která sice na syntéze Adlibu / Sound Blasteru nezněla tak skvěle, jako na Amize, ale v konkurenci soudobých her na PC šlo o extra-kvalitu…. celý článek »