Test Drive

(Test Drive - všechny články)

Test Drive 2: Need for Speed nemajetných

Bylo to v dobách tak dávných, že si je nepamatuje ani sám čas. Všichni v okolí na svých pentiích a hexiích proháněli Need for Speed, zatímco já jsem si na své 386ce mohl tak maximálně nakašlat. Nebo si zahrát DOSový Test Drive 2! A vůbec, 16 barev v EGA grafice musí stačit všem! Celý název druhého dílu zní The Duel: Test Drive II, a onen duel ukazuje na největší vylepšení oproti jedničce – možnost hrát proti stopkám, popř. počítačem řízenému… celý článek »

Zlé věci: Test Drive 3

Test Drive 3 nesnáším! Jednička i dvojka jsou solidní hry, které mi báječně posloužily coby “Need for Speed pro chudé” ve chvíli, kdy spolužáci seděli u svých Pentií, zatímco mně pod stolem hučela třivosumšestka. Ale trojka je prostě příšerná. P-Ř-Í-Š-E-R-N-Á. Neupírám jí pokusy o inovace. Sprity z předchozích dílů byly nahrazeny trojrozměrnými modely, grafika tedy vypadá podobně, jako např. u Stunts. Trať není pevně ohraničená, naopak, můžete se volně projíždět a obdivovat barvy (všech šestnáct). Krajina je navíc prošpikována detaily,… celý článek »

Need for Speed

Nejsem nijak zvlášť zatížen na automobilové simulátory, ale fakt je, že občas rád volantem zakroužím a plyn polechtám. Je to ostatně jediná šance, jak si vychutnat opojný pocit rychlosti, protože i přes svůj pokročilý věk stále nevládnu řidičským průkazem :) Vedle her Stunts, Test Drive (1. a 2. díl) a Lotus jsem řadil zostra a přesně také v Need for Speed. Že se série Need for Speed řítí do prdele, jsem poznal někde u druhých NFS: Underground. Další díly plné… celý článek »