Warcraft

(Warcraft - všechny články)

Warcraft 1 a 2 nově na GOG

A je to tu! Po nedávno vydaném Diablu se dostalo i na další nesmrtelné klasiky od Blizzardu, konkrétně na první dva díly série Warcraft. V nabídce GOG nyní naleznete Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft II Battle.net Edition (obsahuje Tides of Darkness i Beyond the Dark Portal). Zájemci o oba díly mohou rovnou zakoupit Warcraft I & II Bundle. Na rozdíl od Diabla jsou Warcrafti bez jakýchkoliv dodatečných úprav (*), hry se hrají a vypadají přesně tak, jak si pamatujete…. celý článek »

Dohrál jsem Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Jak už určitě víte, před několika dny se konečně objevila hratelná verze zrušené adventury Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Už jsem ani nedoufal, leč stalo se! Samozřejmě jsem se hnedle pustil do hraní :) Dle informací od původce “úniku” jde o pre-release verzi hry. Po dohrání mohu konstatovat, že obsah je v zásadě kompletní – chybí některé animace a zanedbatelná část dialogů není nadabována reálným hercem, ale syntetizátorem řeči. Hra je jinak v docela slušném stavu, všechny bugy, na… celý článek »

Osadníci: Warcraft polsky a blbě

Nastal čas zahrát si něco z kategorie odpad. Znáte to, text se pak píše skoro sám. Uděláte si prdel z onoho, zesměšníte to, deklasujete tamto a hle, článek je hotov a návštěvnost proudí. Což je dobré, protože návštěvnost, stejně jako koření, musí proudit! A kdo ví, třeba se z odpadu nakonec vyklube příjemné překvapení, jak se nedávno stalo s Revolt of Don’s Knight. Osadníci jsou polská real-time strategie z roku 1996. V Polsku samotném byla hra dostupná pod názvem Polanie, v… celý článek »

Warcraft II: Tides of Darkness

Nemnoho vody uteklo od mého opětovného dohrání real-time strategie Warcarft: Orc & Humans a už je tu další triumf – pokoření druhého z Warcraftových pohůnků. Warcraft II: Tides of Darkness je pokračování, jak se v dobrých rodinách sluší a patří – chytřejší, hratelnější, zábavnější. Příběh navazuje na orčí kampaň z prvního dílu. Synové a dcery Azerothu jsa vyhnáni na sever do království Lordaeronu snaží se zoufale zabránit zelenému hnusu v dalším postupu. Po triumfálním dobytí Stormwindu se orkové nezastavili a… celý článek »

Warcraft: Orcs & Humans

Ač zevnějškem tak trochu vágus, jsou věci, ve kterých mám rád pořádek. Trika “na doma” budiž toho důkazem: nekonečné řady fleků všech vůní i barev, srovnány jeden vedle druhého, jako podle papírového Ikea metru. Pomineme-li trika, rád si držím všeobecný přehled v mých oblíbených universech, Star Trek je nejlepším příkladem. (A jakmile se mi někdo začne s prominutím srát do hlavní časové linie, řeknu vám, nemám z toho radost! Proto jinak vynikající Star Trek film z roku 2009 stále nemohu… celý článek »

SKEN – Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Škoda přeškoda, že to hra Warcraft Adventures: Lord of the Clans nikdy nedotáhla až k vydání. Alfa verze přitom vypadá tak mocně! Žel, roku 1998 byl vývoj zrušen. Mimochodem, o rok později zatnuli tipec hře Star Trek: Secret of Vulcan Fury. Konec devadesátých let, smutné to období pro klasické adventury! Nezbývá než se kochat screenshoty a videi a doufat, že snad někdo ty hotové kousky jednou posbírá a poslepuje do hratelného celku. Pokud snad máte problém s luštěním textu z… celý článek »

Co hrát na komorní LAN party?

Ani nevím, proč mě to nenapadlo dřív. V současném bytě mám dost prostoru, tak akorát pro 4 hráče a jejich notebooky. Na epické bitvy je to sice málo, ale kvalitní partičce stárů to nebrání. Pokusil jsem se tedy svolat veterány na krátkou LAN párty. Od pátku do soboty, víc naše věkem a alkoholem zmožená těla stejně nezvládnou. Další čtení k tématu: LAN párty drhnoucí aneb prokletá PC!  Překvapilo mě, že za dva týdny shánění jsem do akce uvrtal pouhé dvě… celý článek »

Welcome to the World of Warcraft, since 1994

1994? Ne, nešplouchá mi na druh budovy, který slouží k navigaci lodí ve zrádných oblastech. Jen si pusťte intro prvorozeného jménem Warcraft – Orcs & Humans. Intro patrně z CD verze, disketová neměla plynulé video, jen sérii obrázků: In the Age of Chaos two factions battled for dominance. The kingdom of Azertoh was a prosperous one. The humans who dwelled there turned the land into a paradise. The Knights of Stormwind and the Clerics of Northshire Abbey roamed far and… celý článek »

Dostali mě…

Proč uběhl téměř celý měsíc a na blogu je pouhých 6 příspěvků? Je snad Sledgehewer, z boží vůle pračůrák třetihorský, nemocen? Nebo splodil dítě s bezzubou cikánkou, prodal konzole a zdrhnul před jejím hněvem kamsi do Bolívie? Nikoliv přátelé, pravda je prostá – nainstaloval jsem si World of Warcraft, že ho jen tak zkusím, naťuknu, ochutnám řekl bych… chyba, to byla velká chyba! Takže teď místo temp v bazénu plném herní historie plavu coby hrdinný válečník ve virtuálním světě. Na… celý článek »