WinWar, Warcraft 1 přímo pro Windows

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zanevřeli-li jste na DosBox, protože na vašem dýchavičném PC není schopen rozhýbat náročnější tituly, nevadí, Warcraft: Orcs & Humans si možná i tak zahrajete. A to díky modernímu portu WinWar, který jest vyvíjen šikovným ukrajinským kodérem. Aktuální verze 0.6.9 je až na nějaké ty drobné mouchy plně hratelná, a navíc je dostupná nejen pro Windows, ale i pro Android.

WinWar, Warcraft 1 přímo pro Windows

WinWar (taky se vám tam plete ten WinRar?) je plně kompatibilní s verzí Warcrafta 1, kterou naleznete v nabídce GOG. Klasická disketová verze bohužel podporována není. Technická: celá ta legrace je psána naprosto od nuly, a to v jazyce C#. Podporována je i síťová hra, kdy dokonce na jedné straně může být DosBox (tedy teoreticky i skutečné PC s DOSem) a na straně druhé WinWar.

Největší problém je imho naprostá absence jakýkoli grafických filtrů. Pokud se přepnete do fullscreenu, dostanete nechutně rozplizlý a naprosto nekoukatelný obraz, viz doprovodný obrázek. Doufejme, že do finální verze přibude nějaké to celočíselné škálování se zachováním správného poměru stran. Bodlo by i vylepšené ovládání, nicméně to nelze autorovi vyčítat, má-li jít o port 1:1.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"WinWar, Warcraft 1 přímo pro Windows"

  • Doomtrooper napsal:

    Zajimalo by me, kdyz to pise pekne od podlahy jestli bude fungovat prave tlacitko mysi na pohyb jednotek. Ja kvuli takovymhle originalnim titulum pouzivam PC s Win 98, XP nebo Win 7. Na nekterem z nich tohle vsechno spolehlive rozbeham, nehlede na to ze investice do takoveho stroje se blizi nule. Kdekdo ma nejaky starsi Dell SFF ktery da za odvoz. Nicmene, tomuhle klukovi drzim palce a preju trpelivost a koderskou muzu. :)

    • Sledge napsal:

      Ha! Tohle už jsem kdysi potkal, ale rozhodně to nevypadalo tak, jak to vypadá dnes! Děkuju za připomenutí, hnedle zkusím zahrát.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle