Wasteland

(Wasteland - všechny články)

Jak bude vypadat Wasteland 1 remaster?

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 455

Někdy v druhé polovině minulého roku byla ohlášena remasterovaná verze hry Wasteland z roku 1988. Tento klasický kousek, z jehož odkazu vycházel monumentální Fallout, sice položil základ subžánru postapo RPG her, nicméně pro hráče dnešní (a ve většině případů i ty včerejší) jde o sousto skutečně nestravitelné. Ve vzduchu ovšem visela otázka – jak bude remaster vypadat? Půjde jen o původní hru povýšenou na vyšší rozlišení s větším počtem barev? Nebo půjde o kompletní předělávku? Teď už víme, že správně… celý článek »

Wasteland 2 přichází… možná

Tam, kam odvážně vstoupili Double Fine Productions, se nyní pouští inXile entertainment. Tim Schaffer zatím posbíral na svou novou adventuru šťavnaté tři miliony dolarů, původně by se ovšem spokojil s “pouhými” 400 tisíci. Brian Fargo je s druhým dílem hry Wasteland trochu odvážnější a řekl si rovnou o 900.000. Částka se může zdát vysoká, ale patrně to nebude problém, protože už nyní, po pouhých několika hodinách od spuštění Wasteland 2 Kickstarter kampaně, ukazuje počítadlo pěkných 112.000 dolarů. Jak název napovídá,… celý článek »

Dočká se Wasteland, předchůdce Fallouta, pokračování?

A je to tady. S úspěchem Double Fine Kickstarteru se pomalu otevírají dávno zapomenuté rakve a herní veteráni vstávají ze smrtelných postelí. Jak jsem se při ranní kávě dozvěděl z důvěryhodného zdroje, financování skrze crowdsourcing by rád využil Brian Fargo, jeden z autorů postapokalyptické klasiky Wasteland. Utržený peníz by pochopitelně neprobendil v děvkách a blackjacku, posloužily by k resuscitaci Wastelandu. Jestli má Brian Fargo na mysli remake, nebo regulérní druhý díl, to je zatím ve hvězdách. Na Wasteland mnozí z vás určitě… celý článek »