Nintendo Wii, svět se v prdel obrací!

Proč v prdel? Protože když se kapitán líná prdel, tedy já, nechá zlákat k hopkání a parakotoulům před televizí, není s realitou něco v pořádku!

Vánoce. Každoročně jsou miliony mužů postaveny před otázku, jakým dárkem potěšit drahou polovičku a sebe ZÁROVEŇ. Průnikem dárkových množin letos budiž Nintendo Wii. Drahá si zahopká a zavrtí, zatímco kapitán líná prdel koupí sobě gamepad a užije si něco emulátorů, retra a starých her.

Tak zněl plán.

Jak už to tak s plány bývá, vloudilo se malé ALE. Výsledkem tohoto ALE je nepohyblivost kapitánových horních končetin, jakožto i mírná ztuhlost končetin spodních. Proklatý box! Jak si můžete domyslet, mé první dojmy z Wiička jsou více než kladné. V balíku dodané Wii Sports pěkně demonstrují možnosti pohybového ovládání, a až na baseball jsou i docela zábavné.

Ovšem zábavné není, když vás drahá několikrát po sobě v onom boxu vyklepne!

Nintendo Wii

2 povzdechy a údivné kroucení hlavou

Wii jako ultimátní konzole na staré hry?

Na spoustě e-shopů se dočtete následující: "S Nintendem Wii získáte neomezený přístup do bohatého dvacetiletého archivu titulů pro Nintendo 64, Super Nintendo Entertainment System (SNES) i legendární Nintendo Entertainment System (NES)." Což zní famózně. Všem realistům se ovšem u slova "neomezený" rozdrnčela v hlavě varovná signalizace. Skutečnost je trochu jiná. Archiv nejen, že není tak bohatý, jak by z marketingového blábolu snad mohlo vyplývat, ale i přístup k němu je omezený až kurevsky. Staré hry vás budou stát něco mezi 500 - 1000 Wii body. Tyto Wii body vám nesnese slepička, ty si musíte zaplatit pěkně za hotové. 1000 Wii bodů stojí kolem tří stovek v českých. Staré hry vás tedy vyjdou na nějakých 150 - 300 káčé. To sice není moc, ale o nějaké neomezenosti se mluvit nedá.

Wii jako DVD přehrávač?

Zkusil by mě někdo věci znalý vysvětlit, proč se Nintendo rozhodlo NEudělat z Wii mimojiné i DVD přehrávač? Zvlášť, když jsem se dočetl, že mechanika jako taková nemá s přehráváním DVD problémy? Pane Spocku, já v tom logiku prostě nevidím!

A nyní z veselejšího soudku: co si mám zahrát?

Pokud se vám snad Wii již ve skříni válí, uvítal bych tipy na osvědčené tituly. Nějaké to typické "must have" pro danou platformu :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nintendo Wii, svět se v prdel obrací!"

 • Liso1 napsal:

  no gratulujem k Wii, a vidíš hneď sa opakuje situácia s ťahaním peňazí za hranie/sťahovanie starých hier :)

  Wii doma nemám, ale jedinú hru čo som zatiaľ naživo videl bol tučniak stojaci na ľadovci a chytajúi ryby a to pohybom(prenášaním váhy) na Wii podložke :)

 • simba napsal:

  Wii už mám nějaký ten rok a opravdu vynikající hry jsou snad jen přímo od Nintenda i když third party vyjímky existují (Boom Blox, Trauma Center, Resident Evil 4).
  Nej střílečka: Metroid Prime 3
  Nej RPG: Zelda: Twilight Princess
  Nej závody: Mario Kart
  Nej plošinovka/akční adventura: Super Mario Galaxy
  Nej party hry: Super Smash Bros Brawl, Wario Ware, Mario Power Tennis, Dancing Stage+minimálně dvě podložky

 • nut napsal:

  Tak za prvé, moje drahá polovička zatím v boxu vyklepla kohokoliv, kdo se jí postavil!
  Za druhé, máš to Wii ještě vůbec? Je to moje nejoblíbenější konzole z poslední generace a mám miliony (dobře, desítky) tipů!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 3DBLASTRetro podložka pod myš 3DBLAST 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle