Raketoplány nekončí, je tu Shuttle: The Space Flight Simulator

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dnešek je smutným dnem pro fanoušky sci-fi! Naposledy dosedl raketoplán na dráhu v Kennedyho vesmírném středisku a odtud si to odroloval přímo do muzea a do učebnic dějepisu. Spojené státy se tak stávají pouhým kosmickým pasažérem a bůhví, kdy se zase zmůžou na vlastní přibližovadlo. Pomocnou ruku dočasně podali USA rusáci, ale z toho je mi prostě trochu smutno, takhle jsem si vývoj letů do vesmíru coby malý špunt teda nepředstavoval. Lasery nikde, warp nikde, ani ta blbá základna na měsíci se nepovedla. Kam kráčíš, lidstvo? (Tam, kam slunce nesvítí hádám.)

Ano, jsem jeden z těch, kteří jsou přesvědčeni, že toho tady na tom šutru už moc nevymyslíme a pokud tomu celýmu máme dát nějakej smysl, nezbývá, než vyrazit vstříc neznámu. A pokud to neuděláme, tak dopadneme špatně.

Raketoplány nekončí, je tu Shuttle: The Space Flight Simulator

Ale dost lkaní! Naštěstí my, fandové starých her, nemusíme rozhánět chmury jen alkoholem, ale můžeme si k tomu posloužit ze zlatého fondu DOSových klasik. Při této příležitosti můžeme sáhnout po hře Shuttle: The Space Flight Simulator, což je, a to vás zajisté velmi překvapí, simulátor letů do vesmíru za kormidlem raketoplánu. Ovšem pozor, nejde o simulátor ledajaký. Hra je pekelně složitá, vhodná především pro kosmické vytvrdlíky, co běžně chodí mezi lidi ve skafandru a chlubí se svým meteorismem.

Raketoplány nekončí, je tu Shuttle: The Space Flight Simulator

Mě osobně už samotný popis hry vyděsil natolik, že jsem se neodvážil jí vyzkoušet. Simulátory nejsou mou silnou stránkou. Ale pevně věřím, že mezi vámi se nějaký frajer najde. "To Infinity And Beyond!," jak říkala jedna kreslená postavička. A teď mě prosím omluvte, dostal jsem neodkladné nutkání pustit si Star Trek. Opět, a tudíž opakovaně.

Dodatek: Hra existuje i ve verzi pro počítače Amiga, stahovat můžete ze stránek WHDownload.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Raketoplány nekončí, je tu Shuttle: The Space Flight Simulator"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš STUNT - 228x189x2mmRetro podložka pod myš STUNT - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle