GUN: příběhová střílečka z divokého západu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Objevil jsem na starším Score DVD hru GUN. Jedná se o příběhovou střílečku z divokého západu a pokud máte tento žánr rádi, vězte, že hra je fakt dobrá.

Prošel jsem hrami typu Outlaws (1997), Dead Man's Hand (2004), obě se mi líbily, tak proč ne GUN (2005)? (wiki, oficiální stránka, recenze Bonusweb)

GUN: příběhová střílečka z divokého západu

Příběh začíná poměrně klasicky, je tu podivná vražda rodinného příslušníka, takže se nabízí pomsta, je za tím tajemství a postupné odhalování pravdy. Tutoriálem jsou hned první mise, kde se naučíte pohybovat, používat věci, střílet i jezdit na koni. A střílet je čím - jsou tu kolty, pušky, brokovnice, později tichý luk, sniperka a ne zas tak tichý dynamit. Zblízka můžete zaútočit nožem nebo tomahawkem, ale také třeba jen protivníka omráčit (hodí se u misí Wanted - dostaňte ho živého či mrtvého). Zbraně si můžete za (těžce) vydělané peníze vylepšovat (např. větší zásobník). Zajímavostí až nezbytností je možnost zpomalení bitky v případě, že bojujete s přesilou.

Pořád se něco děje, po akci následuje krátká animace, která posouvá děj dopředu, někdy jinak, než čekáte. Kromě hlavní dějové linie můžete třeba lovit, hledat zlato a hlavně plnit řadu vedlejších questů (zjisti, co se stalo s dostavníkem, najdi zloděje, postřílej bandity, ale třeba i prokázat dobré ovládání koně - např. "zažeň krávy do ohrady!"), za jejichž splnění dostanete peníze a hlavně zkušenost, která tak je další motivací pro vylepšování postavy. Vedlejší úkoly se ani příliš neopakují (kromě typu Wanted), takže je zábava je dělat.

Zajímavostí jsou podrobné statistiky, takže víte nejen jak daleko ve hře jste, ale také kolik jakých questů (v %) jste již udělali anebo kolik koní jste ve hře již zabili..

Na normální obtížnost je hra dobře hratelná, občas samozřejmě umřete, ale systém checkpointů vás toho nenechá opakovat moc. Přituhuje až v samém závěru; a pak finální boss je opravdu drsný. Smutné je, že porazit jej můžete jen specifickým předem daným způsobem a ne nějak po svém.. Naopak co ve hrách moc nevidíte je, že po zabití hlavního záporáka můžete dál plnit ostatní mise (ne všechny, ale většinu) nebo se jen tak projíždět krajinou a zkoušet získanou flintu :)

Grafika není nic moc, hranaté prolínající se postavičky mi v animacích připomínají WarCraft3 (2002) a další hry té doby. Ingame je to o něco lepší, i když v předskriptovaných situacích kůň klidně projede narychlo dogenerovaným bizonem nebo se šprajcne o ohradu. Také zamrzí opakující se postavy. Ale na vizuálu to nestojí.

Další záporné stránky? Možná trochu krkolomné ovládání, které ukazuje konzolový původ hry, ale dá se na to zvyknout (a hlavně nastavit v opšnech). SAVE nefunguje tak, jak jsme na PC zvyklí, v podstatě se dá uložit jen checkpoint. NPC nejsou geniální, ale to tak už bývá a i na normální obtížnost nedáte vše napoprvé. Zmíněné nedostatky na kráse rádi přehlédnete, jen co ukradnete před Saloonem svého prvního koně a popoženete jej do trysku. Vyražte také na svou cestu za pomstou, nebo si třeba jen zkuste zalovit, postřílet pár darebáků a ofukovat dým z hlavní rozpálených revolverů. 90%

Autor: Harry
  • | Kategorie: PC  | Štítky:  

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán LANPARTY'94Hrnek porcelán LANPARTY'94 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle