Super Mario Bros. pro Atari 2600. Nemožné? Ale kdeže…

Skutečně, legendární kníratý instalatér Mário, který svou pouť ve světě domácích videherních konzolí započal na proslulém Nintendo Entertainment Systemu (NES), je nyní k zahrání i na prastaré konzoli Atari 2600 (Atari VCS). Popravdě - netuším, zda by byla hra provozovatelná i na reálném hardware, nicméně v emulátoru Stella tento demake rozběhnete bez problémů. Audiovizuální stránka dostala v porovnání s originální verzí pochopitelně docela zabrat. Nicméně základní herní mechanismy tu jsou, kde nestačí síly konzoli, nastupuje důvtip programátora. Hraje se to více než dobře, takže hurá do toho.

Super Mario Bros. pro Atari 2600. Nemožné? Ale kdeže…

Super Mario Bros. pro Atari 2600 je ke stažení na fóru http://www.atariage.com. Zatím jde jen o jeden level, ale kdo ví, třeba se v budocnousti dočkáme něčeho objemnějšího - 16 úrovní je ostatně v plánu už teď.

Na závěr prosím všechny o minutu tichých díků všem drahým polovičkám, kteří blázny, jako je programátor tohoto dílka, doma trpí. Amen.

Více také na http://blog.retrogamer.net/.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Super Mario Bros. pro Atari 2600. Nemožné? Ale kdeže…"

 • casino napsal:

  Samozrejme to je nehratelná blbustka, ale prekvapila ma audiostránka, znie to celkom fajn. Som zvedavý ako by to bežalo na real. a 2600.

 • krupkaj napsal:

  Jeste jsem to na realu nezkousel, ale nevidim duvod, proc by to nemelo chodit. Jak budu mit chvilku, hodim to Harmony a dam vedet :-)

  BTW o vikendu jsem na Fujiama party konecne hral na VCS Boulder Dash a musim rict, ze se to fakt povedlo. Skoda jenom, ze ta cartridge je tak draha

 • Martin napsal:

  když jste u toho Atari 2600 http://www.youtube.com/watch?v=_jTc7bpHXYE :-) nevím, ale ten krám se mi ještě někde doma válí (klon) a nechápu, jak mne ty hry jako děcko mohly bavit!!!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš SCANDISKRetro podložka pod myš SCANDISK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle