Sonic The Hedgehog míří na Atari 2600

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Instalatéra Mária už na Atari 2600 prohánět můžeme a ježek Sonic logicky nemůže zůstat pozadu. Chris Spry, autor titulu Princess Rescue, se evidentně nezastaví před ničím a posledních několik dní pilně pracuje na novém projektu - převodu hopsačky Sonic The Hedgehog na prastaré Atari.

Nejde jen o planá slova, k dispozici je dokonce hratelné demo! Pravda, příliš obsahu nenabízí, ale už teď můžete nasbírat hrstku prstýnků a prohnat ježka "loopem". A necháte-li Sonica chvíli stát, budete svědky jeho klasického znuděného podupávání.

Projekt zdárně postupuje vpřed, těšit se můžeme na úrovně až 4x větší, než v Princess Rescue. Datum vydání ještě známé není, stejně tak forma distribuce a finální název. Nemůžeme samozřejmě čekat 1:1 remake některé z původních her pro Mega Drive, level design bude závislý na schopnostech konzole. Ovšem plynulý a rychlý scrolling zjevně problém není.

V jednom z posledních příspěvků na fóru atariage.com se autor pochlubil, že už teď má z části hotovou úroveň s plošinami, televizními obrazovkami s předměty a bonusy v podobě nezranitelnosti a štítů.

Zajímavé je, že na uvedeném fóru existuje podobný projekt s vláknem založeným v roce 2010. Ten sice nebyl nikdy dokončen, ale pokud mě zrak nešálí, používá v podstatě identické sprity...

Sonic The Hedgehog míří na Atari 2600

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Sonic The Hedgehog míří na Atari 2600"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle