Bojovka pro SEGA Mega Drive dle filmového Pán Prstenů

Moment, tady něco nehraje. Jak si každý geek zajisté dobře pamatuje, byl to tehdy totiž takový malý svátek špičatých uší, filmový Pán Prstenů spatřil světlo světa roku 2001. Tou dobou byla konzole SEGA Mega Drive (aka Genesis) přeci jen nějaký ten pátek za zenitem. A že by někdo za licenci vysolil milióny na dřevo jen proto, aby si výslednou cartridge koupila hrstka zavilých fanoušků konzolí od SEGY?

Nic takového se samozřejmě nestalo. To se jen (s největší pravděpodobností čínská) programátorská skupina Glorysun, proslavená hackováním originálních her a tvorbou rozličných rip-offů, někdy kolem roku 2002 rozhodla, že bojovka s teplým elfem Legolasem a bisexuálním hobitem Frodem je přesně to, co hráčům chybí. Hle, cartridge s titulkem The Lord of the Rings byla na světě.

Bojovka pro SEGA Mega Drive dle filmového Pán Prstenů

Jako základ tohoto hacku posloužila hra Chinese Fighter, která je sama o sobě nelicencovanou bojovkou neznámého původu. Použit byl především engine, grafika je kompletně nová, těžce inspirovaná již zmíněným Pánem Prstenů od Petera Jacksona.

K výběru máte celých šest postav podivuhodného složení. Posuďte sami - HalfOrc, Frodo, Legolas, Aragorn, UrukHai, Eowyn... dva skřeti? Proč? Nebyl by vhodnější jiný záporák? Saruman řekněme? A Frodo? Nic proti němu, ale v bojovce tohoto druhu bych radši viděl třeba Gimliho.

Bojovka pro SEGA Mega Drive dle filmového Pán Prstenů

Ač proporce a vzezření jednotlivých postav příliš neladí s jejich filmovou podobou, grafika sama o sobě není vůbec špatná, na nelicencovaný hack je dokonce výtečná. Hudební motiv nemá s Pánem Prstenů nic společného, stejně jako zvuky. Vsadil bych se, že obojí zůstalo ve hře z již zmíněného Chinese Fightera. Hraje se to tak nějak normálně, dech vám to nevyrazí, ale hráli jste horší.

ROMku se hrou si můžete stáhnout na webu theoldcomputer.com, coby emulátor doporučuji GENS.

Zajímavé je, že Glorysun vydali ještě další dva kousky inspirované Pánem Prstenů. Dokonce je to celé pojato jak trilogie s patřičnými názvy:

  • Lord of the Rings (hack hry Stormlord)
  • Lord of the Rings 2: The Two Towers (hack hry Rings of Power)
  • Lord of the Rings 3: Return of the King (hack hry Chinese Fighter)

ROMky se mi bohužel nepodařilo dohledat, pokud by měl někdo větší štěstí, než já, ať dá vědět! ;)

Bojovka pro SEGA Mega Drive dle filmového Pán Prstenů

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »