Brány Skeldalu pro iOS a Android

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nepředpokládám, že vám Brány Skeldalu musím nějak obšírně představovat. Ryze český dungeon z roku 1998 je v našich končinách slušně profláklý a to v dobrém smyslu slova. Nejen, že byl v době vydání velmi kladně hodnocen, ale navíc byl později uvolněn jako freeware, díky čemuž jeho popularita dále vzrostla.

Se slovy kultovní či legendární bych trochu šetřil, nicméně chodbičkování je to pěkné, grafika je dodnes parádní, namluvení, byť trochu svébytné, potěší, a navrch k tomu je nových dungeonů jako šafránu, takže Brány Skledalu zadarmo a pro Windows jsou pro fanoušky žánru nevyhnutelnou povinností.

Proč vám o tom tak nudně povídám? Inu proto, že autor Skeldalu Jindřich Rohlík (Napoleon games) se rozhodl portovat hru pro systémy iOS a Android.  A jelikož celý proces není otázkou jednoho víkendu, ale žádá si pořádné a poctivé nasazení, shání Napoleon na Startovači, české obdobě Kickstarteru, 180 000 korun v českých. Abyste měli lepší srovnání s projekty na Kickstarteru - jde o necelých 9000$. Takže vlastně drobné.

brany-skeldalu

Zatím to příliš růžově nevypadá, ale kampaň teprve startuje, do konce zbývá ještě 59 dnů, takže uvidíme, co se z toho vyklube. Pokud se dobrá věc podaří, budou Brány Skeldalu dostupné na AppStore i GooglePlay zcela zdarma. Finančním příspěvkem si tedy nekupujete hru jako takovou, ale pomáháte v jejím vzniku a jako bonus obdržíte zvolenou odměnu. Osobně nějaký peníz odkloním hned, jak si z dostupných odměn vyberu :)

Chcete vědět víc? Přečtěte si dvoustránkový rozhovor s Jindřichem Rohlíkem ze Score č. 22. Screenshotů se neděste, jde o rannou fázi grafiky, finální hra samozřejmě vypadá úplně jinak. Zkusím ještě dnes oskenovat recenzi Bran Skeldalu z pozdějšího Score a doplnit sem odkaz.

DOPLNĚNÍ: Oskenoval jsem kulový, protože technika stávkuje, naštěstí se úkolu chopil MickTheMage - naskenovanou recenzi ze Score č.59 najdete u něj na blogu. Nahé amazonky included! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Brány Skeldalu pro iOS a Android"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle