Brány Skeldalu

(Brány Skeldalu - všechny články)

Wanted: Branky Skeldalu

Prostě mi to nedá spát. Nějaký čas zpět jsem projížděl obsah starých Score CD a narazil na screenshoty z rané verze českého dungeonu Brány Skeldalu. Oproti verzi finální (1998) měla tato alfa / beta (1995) velmi blízko k DOSovkám v klasickém období – rozlišení 320×200 a 256 barev. Od té doby sháním screenshoty další, z doby, kdy velkolepé Brány Skeldalu byly ještě pouhými chatrnými brankami. Je to takový téměř zbytečný side-quest, za jehož splnění si ovšem budu moci rozdělit dva… celý článek »

Rudý Baron a Rohlíkovy Brány

Žádný strach, nejde o nový mash-up dvouplošníků a kozatých amazonek, to jsem si jen dovolil dvě crowdfundingové aktuality spojit v jednu. Jindřich Rohlík pootevřel své brány (ehm) a my si tak můžeme prohlédnout první záběry z reálného běhu dungeonu Brány Skeldalu na tabletech iPad a Nexus 7. Zatím jde o přímý port, který neobsahuje žádné úpravy pro lepší ovládání na malých displejích, ale i tak nelze než uznale pokývat hlavou, chodí to pěkně! Dle aktuálních informací by hra měla běžet… celý článek »

Zbývá 7 dní, je čas řádně zatlačit!

Už jen týden zbývá do konce startovací kampaně na mobilní Brány Skeldalu. Ve chvíli, kdy spisuji tuto nótu, je vybráno 53% z celkové částky, tedy něco přes 96000,- Kč. Což není málo! Ale není to bohužel ani dost. Ovšem nic není ztraceno, zbývající částka se může vybrat klidně během několika hodin. Škoda přeškoda, že je tak velký rozdíl mezi počtem “lajků” a počtem startérů.  Jedenáct set versus 126?! Ale no tak! Základním příspěvkem (a lze přispět i méně) je směšných 49… celý článek »

České dungeony pro PC (a slovenské tiež)

Jindřich Rohlík sbírá na Startovači peníze na mobilní port české klasiky Brány Skeldalu, je tedy ideální chvíle k ohlédnutí se za českými dungeony. Nevím, do jaké míry byl tento subžánr počítačových RPG populární v zahraničí, ale u nás se díky adoraci her jako Dungeon Master či Wizardry ze strany redaktorů časopisu SCORE dala jeho popularita měřit dozimetrem. Ano, tak silná byla! (Autor textu si není zcela jistý, že dozimetr v předposlední větě dává tak úplně smysl, ale věří, že shovívavý… celý článek »

Brány Skeldalu pro iOS a Android

Nepředpokládám, že vám Brány Skeldalu musím nějak obšírně představovat. Ryze český dungeon z roku 1998 je v našich končinách slušně profláklý a to v dobrém smyslu slova. Nejen, že byl v době vydání velmi kladně hodnocen, ale navíc byl později uvolněn jako freeware, díky čemuž jeho popularita dále vzrostla. Se slovy kultovní či legendární bych trochu šetřil, nicméně chodbičkování je to pěkné, grafika je dodnes parádní, namluvení, byť trochu svébytné, potěší, a navrch k tomu je nových dungeonů jako šafránu, takže Brány Skledalu… celý článek »

Báječné ženy v chromovaných podprsenkách

Mick postnul na twitter veselý článek o ženských brněních, resp. jejich komických fantasy variantách. Díky za to, dovolím si navázat :) Schválně, kolikrát vás už napadlo, že ta dmoucí se chromovaná podprsenka je sice mimořádně efektní, ale s efektivitou asi bude trochu na štíru? Já vím, těžko dávat průchod podobným myšlenkám, když póry prýští proudy testosteronu. A přiznávám se, že jsem za svých pubertálních let hrával Dračí Doupě výhradně s lidskou válečnicí originálně pojmenovanou Xena a dumáním nad jejími křivkami… celý článek »